X

Ethereum Teknik Analizi: ETH’de Yükseliş Beklentileri Artıyor, Yeni ATH Kapıda mı?

Ethereum'da yeniden bir artış potansiyeli oluşuyor. İşte detaylar...
10:10
27 Ekim 2021
Ethereum Teknik Analizi: ETH'da Yükseliş Beklentileri Artıyor, Yeni ATH Kapıda mı?

Popüler altcoin Ethereum (ETH), ABD Doları karşısında 4.175 doların üzerinde yeni bir artış başlattı. Yakın vadede 4.300 dolar seviyesinin üzerinde net bir kırılma gerçekleşirse ETH daha yüksek seviyeler için hız kazanabilir.

Ethereum Fiyatı Daha Fazla Artabilir

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), şu anda ilk 10 içerisinde artış yaşayan nadir kripto paralardan biri konumunda. Öyle ki Ethereum, 4.050 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra yeni bir artışa başladı. ETH fiyatı 4.750 dolarlık direnç bölgesini ve 100 saatlik basit hareketli ortalamayı temizlemeyi başardı.

Ek olarak Ethereum fiyatı 4.250 dolarlık direnç bölgesinin üzerine yükseldi ve o bölgede işlem gördü. Ayrıca 4,313 dolar civarında bir yüksek seviye oluştu ve fiyat şimdi kazançları konsolide ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca saatlik ETH/USD grafiğine bakıldığında 4.175 dolara yakın destekle oluşan büyük bir yükselen kanal var. Yukarı yönde ani bir direnç 4.300 dolar seviyesine yakınında bulunurken bir sonraki büyük direnç, fiyatın yeni bir ralli başlatabileceği 4.320 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor.

Bu seviyelerin başarılı bir şekilde kırılması durumunda, Ethereum fiyatı 4.400 dolar seviyesine kadar yeni bir artış başlatabilir. Öte yandan daha fazla kazanç, fiyatı 4.550 dolar seviyesine doğru taşıyabilir.

ETH’de Olası Düşüşler

Ethereum fiyatı 4.300 dolar ve 4.320 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı başaramazsa, popüler kripto para birimi yeni bir aşağı yönlü düzeltme başlatabilir.

Bu durumda aşağı yönde ilk destek 4.260 dolar seviyesine yakınında bulunurken, ilk büyük destek 4.200 dolar seviyesine yakınında yer alıyor. Ek olarak 4,175 dolar seviyesinde ana destek bulunuyor ve kanal trend çizgisine yakın. Ethereum fiyatında gerçekleşmesi muhtemel fazla olumsuzluk, fiyatı ilk olarak 4.050 dolarlık desteğe yönlendirebilir. Boğalar için bir sonraki büyük destek ise 4.000 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD: ETH/USD için MACD yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.

Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerinde.

Ana Destek Seviyesi: 4.175 Dolar

Ana Direnç Seviyesi: 4,320 Dolar

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar