reklamı kapat
  • BTC  :  30.931,10 ₺
  • ETH  :  2.179,37 ₺
  • BCH  :  3.505,09 ₺
  • XRP  :  2,16 ₺
  • NGC  :  1,39 ₺
  • BTC 30.931,10
  • ETH 2.179,37
  • BCH 3.505,09

Ethereum Teknik Analizi

14 Ocak 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi:14.01.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir.(Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Haftaya 1020$ civarında başlangıç yapan ETH hafta içerisinde 1430$ seviyesini test ederek yeni bir tarihi zirveye daha imza attı. Ulaştığı bu seviye ile %40’lık bir marj yakalamış oldu. Hafta kapanışını ise 1300$ civarında yapan ETH bu hafta yatırımcısına %30 kar ettirdi. Kripto para piyasası için pekte iyi geçmeyen bir hafta için ETH çok iyi bir performans sergiledi diyebiliriz. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atarak değerlendirmemize geçelim.

Geçtiğimiz hafta ETH grafiğimi güncellemiştim. Bu güncelleme ile paralel olarak grafiğime L4 trendini ve yeni FIBO seviyelerimi ekledim. Haftaya L2-L3 kanalı içersinde başlayan ETH, alımların artması ile L3 trendini yukarı kırdı ve kendisine yeni bir kanal açmış oldu. Bu kanal içerisinde FIBO 1.618 direncini ilk etapta kırıp L4 trendine kadar yükseldiğini görüyoruz fakat burada tutunamayıp tekrar FIBO 1.618 seviyenin ardından da L3 kanalını aşağı kırdı. Bu seviyeden gelen ikinici dalga kuvvetli alımlar ile iki gün üst üste yükselip tarihi zirvesini gördü. Hafta kapanışında ise L3-L4 trendi içerisinde FIBO 1.618 desteğinin hemen üzerinde bulunuyor. Bu teknik gelişmeler doğrultusunda değelendirmemize geçelim.

ETH bu hafta olumsuz piyasayı dinlemedi ve kendi yoluna devam etti. Bu şekilde hareketini sürdürecek olursa karşılaşacağı ilk direnç seviyesi L4 trendi üzerinde A4 ile belirttiğim bölge olacaktır. Bu seviyenin yukarı kırılması halinde yeni tarihi zirveler ile birlikte FIBO 2.618 seviyesini direnç olarak takip ediyor olacağız. RSI grafiğinde işaretlediğim bölgeler ise aşırı alım bölgesini belirtmektedir. Bu tarz hızlı yükselişlerin temelinin sağlam olması için bir müddet düzeltme yapılmasının ve RSI indikaötürünün normal(70 seviyesinin altı) bölgeye çekilmesinin uygun olacağını düşünmekteyim. Olası bir düzeltme hareketinin ile birlikte takip edeceğimiz ilk destek seviyesi L3 trendi üzerinde A3 bölgesi olacaktır. Bu bölge ile hemen hemen aynı yerde bulunan FIBO 1.618 seviyesi ise ikinci desteğimiz olacaktır. Bu seviye aşağı kırılırsa L2 trendi üzerinde A2 bölgesi gündeme gelecektir. L2 trendinin aşağısında ise FIBO 1 desteği bulunuyor. Olası bir düzeltme için L1 trendini çok önemli bir destek seviyesi olarak görüyorum. Bu seviyenin altında kapanışlar olumsuz görüntü oluşturacaktır.

loading...