X


Ethereum Saldırı Altında Mı?

Parity açıkladı: Ethereum'a bir saldırı geliyor olabilir!
17:00
31 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), oldukça çalkantılı bir dönemden geçiyor. Büyük bir hard fork sonrasında önümüzdeki gün içerisinde Muir Glacier isimli başka bir hard fork daha geçirecek olan ETH, şimdi de bir saldırı haberi ile gündeme geldi.

Ethereum’a Saldırı Mı Var?

Parity Technologies tarafından yapılan açıklamada Parity Ethereum ağ düğümlerinden bazılarının raporlarını incelediklerini ve yakında bir saldırı olabileceği vurgulandı. Buna ek olarak Bitfly isimli bir blockchain hizmet sunucusu da yayınladığı tweet içerisinde bazı Parity düğümlerinin güncellenemediğini itiraf etti. Bitfly da Parity Technologies ile aynı fikirde olup, gerçekten bir saldırının başlamış olabileceğini vurguluyor.

Parity tarafından yapılan açıklamada durumun ilk olarak 11355 numaralı blokta, Peter Pratscher isimli kullanıcının bunu GitHub’a yaklaşık 19 saat önce yüklemesinden sonra görüldüğü biliniyor.

Ethereum Classic geliştiricileri de kendilerini de etkileyebilecek bu duruma karşı önlem almak için ETC Parity – Ethereum ağ operatörlerinin anında güncelleme yapması gerektiğini vurguladı. Saldırının nelere yol açabileceği ise şu an bilinmezliğini koruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar