reklamı kapat

Ethereum “Ölüm Hattına” Yaklaştı: ETH Dibe İnebilir

Ethereum kritik noktaya çok yakın!
11:01
16 Eylül 2020

Aslında sadece toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un değil, genel olarak bütün kripto para sektörünün düşüş trendinde olduğu söylenebilir. Lider kripto para birimi Bitcoin 11.000 dolar seviyesine doğru hareketlense de bunun devamı gelmedi ve 11.000 dolar direnci kırılmadıkça bu belirsizliğin süreceği düşünülüyor. ETH ve diğer altcoin’ler ise BTC’nin bu hareketliliğine rağmen hala şiddetli düşüş yaşamakta.

ETH 400 Doları Geçebilecek Mi?

Ethereum grafiğine bakıldığında önde gelen kripto para biriminin iki kritik direnç ile karşı karşıya olduğu görülüyor. Bu dirençlerin ilki 385 dolar iken ikincisi 400 dolar seviyesi. Eğer ETH buraları test edip sert bir kırılma yani düşüş yaşarsa, hem DeFi sektörü hem de ETH için çok vahim sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %3 düşüş yaşayan ve 364 dolar seviyesine çekilen ETH, grafiğe göre 350 doların altına inerse ölüm hattına çekilecektir. Ethereum fiyatı için olan ölüm hattı 300 dolardan başlıyor ve fiyat buradan 210 dolara kadar inme potansiyeline sahip.

Tanınan kripto para analisti Credible Crypto da şu an ETH grafiğinin çok belirsiz olduğunu ifade ederek, yatırımcılara dikkatli olma çağrısı yaptı. Tabii ki ETH fiyatının rekor kıracağını düşünenler de yok değil.


Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.