X


Ethereum Neden Yükseliyor? ETH’da Önemli Seviyeler Nereler?

Ethereum fiyatının yükselişinin arkasında ETH 2.0 güncellemesi bulunuyor ve analistler ETH’da önemli seviyeleri paylaştı.
10:15
5 Mayıs 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 4 Mayıs’ta 3.529 dolar ile yeni bir rekor kırdı ve önemli psikolojik seviyeler olan 3.000 dolar ve 3.500 dolar geride kalmış oldu. Ayrıca ETH’un bu yükselişi Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’i en genç kripto milyarderi yaptı.

Ethereum Fiyatı Önemli Seviyeler

Birçok analist ETH’un 2021 yılında 10.000 dolarlık seviyeye ulaşacağını ifade ediyor. Ancak 10.000 dolara yükselişin bir anda olmayacağı ve tıpkı 3.500 dolara yükselişte olduğu sakin ve sağlam adımlarla yaşanacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Ethereum fiyatı 3.500 doların üzerindeki rekorunun ardından bir geri çekilme yaşadı ve fiyat 3.200 dolar seviyelerine geriledi. Ancak yine de grafikleri değerlendiren analistler hala ETH’un ralli içinde olduğunu ifade ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlere göre yukarı yönlü grafiklerde şu an için 3.460 dolar önemli bir direnç olarak işlem görüyor. Bu seviyenin kırılması ise 3.600 dolarlık yeni bir rekoru getirebilir ve 4.000 dolara giden yolda engelleri temizleyen bir seviye olabilir.

Aşağı yönlü bir grafikte ise ETH’da 3.093 dolar seviyesinin önemli bir destek olduğu ifade ediliyor. 3.000 doların aşağı yönlü kırılması ise 2.700 ve ardından 2.200 dolarlık seviyelerin test edilmesine sebep olabilir. Düşüşün derinleşmesinin ise 1.400 dolara kadar geri çekilmeyi beraberinde getirebileceği ifade ediliyor.

Ethereum Neden Yükseliyor?

Ethereum’un yükselmesinin arkasındaki en büyük etken ETH 2.0 ile ilgili atılan adımlar olarak karşımıza çıkıyor. ETH 2.0 uzun zamandır beklenen bir gelişmeydi ve başarılı bir şekilde başlatılması ETH’un yukarı yönlü hamlesinin sağlam temele dayanmasını sağladı.

Bu noktada ETH 2.0’ın tek bir güncelleme ile uygulanan bir geliştirme olmadığını ve adım adım tamamlandığını belirtmek gerekiyor. Örneğin; şu anda Temmuz ayında London güncellemesinin yapılması planlanıyor.

Bunlara ek olarak ETH 2.0 ile proof-of-work algoritmasından proof-of-stake algoritmasına geçiş sağlanacak ve böylece ETH ağının hem daha merkezsiz olması hem de işlem ücretlerinin oldukça düşürülmesi sağlanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar