X


XRP Davası İçin Olumsuz Gelişme: Mahkeme Karar mı Değiştiriyor?

Ripple'ın son talebi karşılanmadı.
17:41
5 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, dava ile ilgili gelişmelere anında fiyat ile tepki vermekte. Ripple ve SEC arasında devam eden davada son dönemde Ripple lehine birçok gelişme yaşansa da bu durum yakında değişebilir gibi gözüküyor.

Ripple ve SEC Kavgasında Son Durum

Ripple ve SEC arasındaki kavga hala sürüyor olsa da ufak birçok konu çözüme bağlandı. Bunların arasından hala çözüme bağlanmayan en önemli konunun ise  SEC’nin dahili konuşmaları ile iletişiminin mahkemede açıklanması veya açıklanmaması olduğu biliniyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple, XRP ile ilgili menkul kıymet kararının SEC’nin daha önce Bitcoin ve Ethereum ile ilgili verdiği kararlardan etkilenebileceğini iddia etti. Bu iddia kapsamında SEC’nin BTC ve ETH ile ilgili kararının gerekçelerini ve bu kararı vermeden önceki görüşmelerini açıklamasını talep eden Ripple, bu kararında zafer elde etti.

 

Jeremy Hogan, Ripple’ın Durumunu Yorumladı

Zafer elde edilse de ünlü avukat Jeremy Hogan’ın da aktardığı bilgilere göre kararın neleri kapsayıp kapsamadığına dair kafa karışıklığı yaşandı. Ripple ekibi bu kararın SEC’nin çalışanlarının dahili konuşmalarını ve e-posta iletişimini de kapsadığını iddia etti. SEC ise bu iddianın doğru olmadığını vurguladı.

Hogan, Yargıç Sarah Netburn’ün “bazı belgeler” ifadesini kullandığını belirtirken SEC bunun “hiçbir”, Ripple ise “neredeyse hepsi” ifadesi olduğunu iddia etmekteydi. Şimdi ise bekleyiş bitti ve Netburn’ün bu konudaki asıl kararı ortaya çıktı. Netburn, Bitcoin be Ethereum ile ilgili sürecin XRP davasını etkileyeceğini vurguladıktan sonra SEC dahilindeki konuşmaların ise açıklanmaması gerektiğini belirtti.

Ripple İçin Kayıp

Ripple’ın iddiasına rağmen Netburn’ün bu açıklamayı yapması ise SEC için kesin bir zafer olarak yorumlanabilir. Ripple’ın istediği gibi sonuçlanmayan bu gelişmeyi yorumlayan avukat Hogan, SEC’nin bu sayede bazı belgeleri saklayabileceğini vurguladı.

SEC’nin bu kapsamda dava ile ilişkili olmadığını düşündüğü veya direkt olarak SEC dahilindeki konuşmaları açıklamama şansı olacak. Ripple yine belirli belgelerin açıklanması kararı ile daha önce zafer elde etse de SEC’nin dahili konuşmaları çok daha önemli bir kanıt sunabilirdi.

XRP fiyatı ise bu kararın alınmasından sonra düşüş yaşamaya başladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar