X


Ethereum Gelişim Hızı Ne Durumda?

Ethereum açık kodlu geliştirilen projeler arasında üst sıralarda yer alıyor.
18:00
19 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum açık kodlu geliştirilen projeler arasında tek ilk 10’a giren kripto para projesi oldu.

Birçok geliştirici araçlarının ve açık kodlu projelerin yayımlandığı Github’a göre Ethereum Go şu anda en hızlı büyüyen 5. açık kodlu geliştirilen proje. Böylece Ethereum Github’ın ilk 10 listesine adını yazdıran ilk kripto para projesi oldu. Ayrıca merkezsiz uygulamalar, kripto paralar ve akıllı sözleşmeler en hızlı gelişen konular listesinde yer aldı.

Merkezsiz uygulamalar 4. en hızlı geliştirilen konu olurken kripto para başlığı 6. ve akıllı sözleşmeler 9. sıraya yerleşti. Bu da kod yazıcılarının Ethereum’a ilgisinin arttığını gösteriyor. Aynı veriyi Google trendleri verilerine bakarak da görebiliyoruz. Ek olarak Google trendin değişimleri Ethereum’un fiyatıyla paralel görünürken, merkezsiz uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için ilginin sabit kaldığı anlaşılıyor. Tabii ki Ethereum popülerliği arama sonuçlarına göre düştü ancak kripto paralarla alakalı alanlara dünyanın her yerinden kodlayıcıların azalmayan ilgisi sürüyor.

Yetenekli insanların Ethereum’la veya kripto paralarla ilgili geliştirmelere ilgi duyması ekosistemin daha hızlı gelişmesi bakımından önem taşıyor. Önümüzdeki hafta Ethereum geliştiricileri arasında yılın en büyük organizasyonu gerçekleştirilecek ve kodlayıcılar bir araya gelecek. Devcon adı verilen organizasyonda birkaç ayrı yerde kodlama hakkında söyleşiler ve konferanslar olacak.

Organizasyonun katılımcıları arasında tabii ki Bill Clinton bulunmuyor ancak konferanslar ve konular oldukça yoğun seçilmiş. Organizasyonda ağırlıklı olarak kod inşası ve yüksek seviye eğitim atölyeleri bulunuyor.

Kaynak: Trustnodes

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar