Reklam

Ethereum (ETH) Kısa Vadede 5.000 Dolar Olabilecek Mi?

Ethereum (ETH) ne kadar sürede 5.000 dolar olur?
21:40
12 Kasım 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kısa süreli kayıplara rağmen Ethereum kritik bölgeyi kaybetmiyor. Peki bu, psikolojik direnç bölgesi olan 5.000 doları aşmaya yetecek mi? Haziran sonunda 1.900 doların Ethereum (ETH) fiyatı için son derece ucuz olduğunu konuşuyorduk. Bugün ise 5.000 dolar direncinin kırılma ihtimalini ele alıyoruz. Ethereum bir süredir yükselen kanalda yoluna devam ediyor, peki ilk durak neresi olacak?

Ethereum (ETH)

Yükselen trend çizgisi, Ekim ayının başından bu yana ETH‘nin fiyat artışlarını tetikliyor ve daha geniş bir artan kanal aralığının parçası olarak geliyor. Sonuç olarak, Ethereum’un en az direnç gösterdiği yol, kanalın üst trend çizgisindeki geri çekilmelere rağmen yukarı yönlü oldu ve çeyrekten bugüne getirisi şu anda %38’in üzerine çıktı.

Son zamanlarda, yükselen trend çizgisi, ETH rallisini takip eden satışları 4.870 doların üzerinde yeni bir rekor seviyeye indirmede etkili oldu. Bu durum analistleri 5.000 dolar için beklentiye soktu.

Ethereum (ETH) Fiyatı Sıçrayabilir

MacroCRG, en son fiyat düşüşünü takiben yükselen trend çizgisini destek olarak tutmayı başardığı için ETH fiyatının sıçraması gerektiğini düşünüyor. Bu arada, başka bir analist olan Pentoshi de bir toparlanma bekledi, ancak yükselen trend çizgisinin altındaki düzeltme beklentilerini göz ardı etmiyor.

Pentoshi’nin genişletilmiş fiyat düzeltmesi durumunda aşağı yönlü hedefi, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 4.000 dolara yakındı. ETH/USD 4 saatlik fiyat grafiği, yükselen kanalın düşüş eğilimi hedefini gösteriyor.

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, geçen hafta Ether için 5.000 dolarlık bir fiyat beklediğini söyledi ve yatırımın “bazı altın ve tahvil kombinasyonlarından oluşan portföylerin, karışıma bir miktar Bitcoin ve Ethereum katılmadan giderek daha çıplak göründüğünü” söyledi. Yani artan enflasyon endişesi BTC ve ETH’ye olan ilgiyi artırıyor. Elbette bu durum en azından kısa vadede yükselişin devam edebileceğini gösteriyor.

Ayrıca Ethereum (ETH) artan işlem hacmiyle daha fazla ETH yakmaya devam ediyor. Piyasadan silinen ETH miktarı 3,2 milyar doları aştı. İlerleyen süreçte bunun, günlük üretilen miktarı daha fazla geri bırakması bekleniyor. Yakılan miktar, üretilen ETH boyutunun üzerine ne kadar çıkarsa fiyatta o denli yukarı gidebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar