Ethereum Bitcoin’den Rol Çalıyor! Fiyat Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Ethereum The Merge etkinliği sonrasında fiyatında ciddi bir düşüş yaşamıştı. Geçtiğimiz hafta itibari ile ise gözle görülür bir toparlanma oldu.
22:00
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum, ralli başladığından beri kripto piyasasına hükmediyor. Kripto varlık, bu süre zarfında Bitcoin’den bile daha iyi performans gösterdi ve fiyatında da emsallerine kıyasla daha yüksek bir artış gördü. Şimdi bile, bu üstün performans daha da güçlenmeye devam ediyor. Bununla birlikte, Ekim ayı sona ererken, Ethereum’un bu bölümde devam edip edemeyeceği sorusu ortaya çıkıyor ve göstergeler şimdilik olumlu yönde işaretler veriyor.

Ethereum Kripto Pazarına Hakim

Ekim ayının sonu Ethereum için sevindirici haberlerle geldi. Fiyat artışından önce, kripto varlık için ağ aktivitesinde belirgin bir artış vardı. İlk olarak, blok zincirindeki günlük aktif cüzdan sayısında hızlı bir artış yaşandı ve bu artış 2022 yılı için yeni bir zirveye ulaştı.

Ardından, büyük balinalar arasındaki birikim, merkezi borsalardan günlük olarak akan büyük ETH hacmi göz önüne alındığında belirgin hale geldi. Büyük ve hareketsiz bir balina cüzdanının aktif hale gelmesi, Ethereum işaret zinciri sözleşmesine binlerce coin yatırması ile küçük, büyük yatırımcıların daha güçlü bir duruş sergilemesi arasında Ethereum fiyatı iyi bir ralli için hazırlanmıştı.

Ralli, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının hemen öncesinde geldi ve tüm kripto piyasası onunla birlikte ralli yaptı. Bununla birlikte, Ethereum’un hareketleri, piyasadaki yalnızca küçük bir avuç varlığın ondan daha iyi performans göstermesiyle özellikle öne çıktı. Kripto piyasası fiyatlarındaki bu hakimiyet, 48 saat içinde 500 milyon dolardan fazla kısa pozisyonun piyasadan silinmesine ve kripto varlık için yeni bir likidasyon rekoruna işaret etti.

ETH Bu Duruşunu Koruyacak Mı?

Ethereum geçen haftaki kazançlarının bir kısmını kaybetti, ancak kripto varlık hala piyasa hakimiyetini sürdürmek için iyi bir konumda olabilir. Bununla birlikte, bunu yapmak için, kripto para biriminin daha fazla büyüme için bir işaret görevi görecek olan sürekli ağ büyümesine şahit olması gerekebilir.

Bunun bir örneği, daha önce fiyat rallisinin başlangıcında görülen Ethereum adres faaliyetlerindeki artış olabilir. Santiment’in verilerine göre, o zamandan bu yana ağ aktivitesi ETH fiyatındaki düşüşe paralel olarak azalıyor.

Ethereum’un toplam piyasa hakimiyeti de yüksek kalmaya devam ediyor. İki ayın en yüksek seviyelerine yakın seyrederek %20’nin hemen üzerinde seyretmeye devam ediyor. ETH’nin son iki ayda olduğu gibi Bitcoin’den pazar payı çalmaya devam etmesi halinde, fiyat hakimiyetinin de devam etmesi beklenilebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar