X


Ethereum Analizi: ETH’da Olası Düşüş Ve Yükseliş Senaryoları

Analistlere göre Ethereum’da bugünkü kapanış oldukça önemli ve bu haftanın trendini belirleme potansiyeline sahip.
11:08
31 Mayıs 2021

Piyasada yaşanan son büyük düzeltmenin ardından kripto para birimleri düşük seviyelerden bir miktar toparlanma gösterdiler. Ancak hala kripto paralar tam olarak kayıpları geri alabilmiş değil. Peki, piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin Ethereum’da son durum ne, grafikler Ethereum (ETH) için ne söylüyor?

Ethereum Güncel Durum

Ethereum bugün 2.200 dolarlık destek bölgesinden makul bir iyileşme başlattı. ETH 2.300 dolar ve 2.350 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıktı. Ancak boğalar 2.450 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerine çıkmak için hala mücadele ediyor gibi görünüyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 2.450 dolar seviyesinde seyreden ETH’un 2.500 doları güçlü bir şekilde geçebilmesi için boğaların biraz daha mücadele etmesi gerekiyor gibi görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şu anda 2.450 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın sınırında işlem gören Ethereum’da 2.410 doların oldukça önemli olduğu düşünülüyor. Analistlere göre güçlü bir direnç olarak görülen 2.440 dolar seviyesi şu an için aşılmış durumda. Ancak analistler hala belirsizliklerin olduğunu düşünüyor.

Yukarı yönlü ivmenin devam etmesi halinde trend çizgisinin üzerinde bir kapanış, 2.500 dolar seviyesine doğru büyük bir artış başlatabilir. Bir sonraki ana direncin ise 2.550 dolar seviyesine yakın olduğu düşünülüyor.

Ethereum Düşüş Senaryosu

Analistlere göre eğer Ethereum fiyatı 2.400 doların üzerindeki yerini kaybederse yeni bir düşüş trendi başlayabilir. Aşağı yönde ilk desteğin ise 2.250 dolarlık bölgeye yakın olduğu ifade ediliyor.

Bu seviyenin altında ise 2.200 dolarda güçlü bir desteğin olduğu düşünülüyor. Daha fazla kayıp ise fiyatı 1.850 dolarlık destek bölgesine ve ardından 1.700 dolarlık bölgeye yönlendirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar