X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi – 31 Mayıs 2021

BTC, ETH ve XRP teknik analizi.
20:02
31 Mayıs 2021

Kripto para piyasası için sarsıntı hala devam ediyor ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 42.000 dolar üzerine çıkana kadar bunun devam edeceği söylenebilir.

Bitcoin Hala Sallantıda

Kripto para piyasasının hala çok büyük ölçüde Bitcoin’den ve bunun hareketlerinden etkilendiği biliniyor. Bitcoin’in egemenliği devam ederken altcoinler de buradan bir işaret bekliyor ve piyasa BTC’nin yatay hareketine ayak uyduruyor. BTC/USD paritesine bakıldığında ise aslında bu zorlu günlerin bitmesi yaklaşmış olabilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %5 yükseliş yakaladı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 37.000 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, piyasaya umut veriyor olsa da grafik için kritik noktalar hala aşılmış sayılmaz. Bitcoin grafiğine bakıldığında, kritik noktanın 42.023 dolar olduğu görülüyor. Buradan başlayan düşüş 30.000 dolar seviyesine kadar gerileme yaşanmadan durmadı ve birçok yatırımcı artık yükselişin bittiğini düşündü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC fiyatı ise 30.000 dolardan dönerek kısa süreliğine de olsa 40.000 dolar noktasına ulaştı. Burada tutunamayan lider kripto para birimi, yeniden 34.000 dolar desteğine çekildi ve bunun aslında iyi bir işaret olduğu biliniyor. BTC için 34.000 doların altına inilmediği müddetçe büyük bir sorun bulunmuyor. Rallinin devamı için ise 42.000 dolar direnci kırılmalı.

Ethereum Fiyatı İçin Son Durum Ne?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), biraz daha iyi bir durumda gibi gözüküyor. ETH fiyatı kısa süre önce 2.000 doların altına inse de bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.600 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ETH için kritik nokta 2.300 dolar olarak biliniyor. Bunun altına çekilmeyen Ethereum fiyatı, aksine 2.800 doları zorlamaya devam ediyor. 2.800 dolar direncinin kırılması ise Ethereum fiyatını hızlı bir şekilde 3.500 dolar noktasına kadar çekebilir.

XRP Teknik Analizi

XRP, bugün en çok yükselen kripto para birimi oldu ve 24 saat içerisinde %15 ile top 10 kripto para listesine resmen damga vurdu. XRP fiyatının yükseliş sebebi davadan gelen olumlu haber olarak biliniyor.

XRP/USD paritesinin 1,09 dolar seviyesine kadar ulaştığı görülüyor. Burası kritik bir direnç ve XRP’nin burayı test edip yeniden 1 dolara çekilmesi, alıcıların yetersiz kaldığını göstermekte.

XRP fiyatının 1 dolar altına düşmesi, 0,85 dolar desteğine çekileceğini göstermekte. Ancak 1,09 dolar direncinin kırılması ile beraber 1,25 dolar yeni hedef olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar