X


ETH’da Yükseliş Beklentileri Artıyor: Ethereum’da Analistlerin Hedefleri Neresi?

ETH’un giderek boğa piyasasına yaklaştığı düşünülüyor. 
19:31
12 Ocak 2021

Kripto para birimlerinde son zamanlarda oldukça volatil fiyat hareketleri görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 8 Ocak’ta 42.000 dolar ile rekor kırdıktan sonra düşüş grafiği çizmeye başladı ve 11 Ocak’ta fiyat 30.000 dolar sınırına kadar geriledi. Yükseliş grafiğinde olduğu gibi düşüş grafiğinde de altcoin’ler Bitcoin’i takipteydi.

Ethereum Fiyat Hareketi

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) da 10 Ocak’ta 2018 yılından bu yana ilk kez 1.300 doları geçti ve 1.352 dolara kadar yükseldi. Ancak BTC’de yaşanan düşüş ETH’u da etkisi altına aldı ve ETH 900 dolar bandına kadar geriledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Her ne kadar ETH ciddi bir düşüş grafiği çizmiş olsa ve şu anda da 1.200 dolarlık önemli direnci kıramamış olsa da analistler ETH’un yükselişe geçeceğini ve tüm zamanlar rekorunu kısa sürede kıracağını düşünüyor.

Ethereum’da Artış Beklentileri

Aslında Ethereum’da 1.300 dolar bölgesinde de büyük bir satış baskısı bulunuyor. Ancak son grafikleri değerlendiren analistler bu satış baskısının boğalar tarafından emilebileceğini düşünüyor.

Analistlere göre eğer ETH 1.200 dolardan sonra 1.300 dolarlık direnci de kırarsa fiyat 2.000 dolara doğru harekete geçebilir. Ancak bu noktada yakın vadede ETH boğalarının satış baskıları karşısında mücadele etmesi gerekebileceği ifade ediliyor.

Piyasanın popüler analistlerinden SmartContracter Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Ethereum’un bir makro zaman diliminde olduğunu ve boğa sinyali verdiğini ifade ediyor. Hatta analist kendi tahminlerinden çok daha önce rekor seviyelerin görülebileceğini belirtiyor.

Ethereum ve Altcoin’ler

Analistlerin büyük çoğunluğu ETH’un bir ralli başlatmasının yanı sıra altcoin sezonunun da belirleyicisi olacağını düşünüyor. Aslında tarihsel veriler de analistleri onaylıyor. Bir altcoin sezonunun başlaması için öncelikle Ethereum’un yükselişe geçmesi gerektiği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak bazı isimlerin ETH fiyatından ütopik bir performans bekledikleri ve altcoin’ler içinde 2021 yılında en çok kazandıranın ETH olacağının ifade edildiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar