X


Ender Rastlanan Bu Metrik Güçlü Sinyaller Verdi: Bitcoin Yükselecek Mi?

Dormansi akışı metriğine göre Bitcoin potansiyel olarak bir yukarı yönlü hareket için hazırlanıyor.
17:47
12 Ocak 2022

Bitcoin’de görülen hızlı düzeltme, ana alım satım metodolijisi olarak analize güvenen yatırımcılar adına iyi bir işaret olan oynaklık artışına yol açtı. Artan volatilite ile birlikte çok sayıda teknik ve zincir üstü gösterge, potansiyel geri dönüş sinyalleri verdi.

Dormansi Akışı Göstergesi

Dormansi akışı metriğine göre Bitcoin potansiyel olarak bir yukarı yönlü hareket için hazırlanıyor. Bununla birlikte dormansı akışı metriği, kripto para piyasası kapitalizasyonu ile yıllık soğuma dönemi hali değerinin oranıdır. Dormansi olarak adlandırdığımız soğuma dönemi, hacme bölünen Bitcoin çöküşleridir. Bitcoin çöküşü, her bir işlem miktarını varlığın son harcanmasından bu yana geçen gün sayısıyla çarparak işlem gören varlığın hacmini yansıtır.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Metriğin kendisi, Bitcoin’in ne zaman yükseliş veya düşüş eğilimine yöneldiğini saptamak adına kullanılabilir. Metrik 200.000’e yakın değerlere ulaştığında yatırımcılar piyasada bir dönüş bekler. Dormansi akışı metrik performansı tarafından sağlayan son beş sinyale göre Bitcoin yukarı yönlü harekete hazır. Böyle bir eğilim, Bitcoin yatırımcılarının harcama davranışını yansıyan gerçek ağ etkinliğindeki düşüşe bağlanabilir.

Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçecek Mi?

Ağdaki gerçek harcama önemli ölçüde düştüğünde satış baskısının daha az yoğun olduğu ve varlığın yeniden büyümeye başlamak için fırsatı olduğu görülür. Göstergeye göre son iki yılın en yüksek harcama oranı Bitcoin fiyatının kısa sürede 64.000 dolardan 29.000 dolara düştüğü zamanlarda kaydedildi. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 43.800 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Bunun yanı sıra uzman beklentileri Bitcoin fiyatında yükselişi öngörüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar