X


Elon Musk’ın Yeni Dogecoin Tweet’i Heyecan Yarattı

Dünyanın en zengin ismi, paylaştığı son tweet'te favori kripto para birimi Dogecoin ve Tesla'nın süper bilgisayarı Dojo hakkında konuştu.
15:12
22 Şubat 2021

Tesla CEO’su ve Dogecoin sıkı takipçisi Elon Musk yeniden Dogecoin hakkında tweet attı. Musk’ın bu tweet’inin ardından Dogecoin %7 artış kaydetti.

Elon Musk Tweet’leriyle Gündem Oluşturmaya Devam Ediyor

Dünyanın en zengin ismi, paylaştığı son tweet’te favori kripto para birimi Dogecoin ve Tesla’nın süper bilgisayarı Dojo hakkında konuştu. Ayrıca Musk, Twitter hesabı biyografisine “meta fork” ifadesini ekledi. Bu ifadeyle birlikte Musk’ın olası Dogecoin fork’unu desteklediği yönünde spekülasyonlar yarattı.

Elon Musk’ın “Dojo 4 Doge” tweet’i, Dogecoin’e güç katmak için Tesla’nın süper bilgisayarı Dojo’yu kullanacağı yönünde spekülasyonlar yarattı. Yine de bunun sadece bir söylentiden ibaret olduğunu belirtelim. Musk, Dojo’dan ilk olarak Şubat 2019’da bahsetmişti. Ayrıca Musk, Doge hakkında attığı tweet’le haftasonunda Dogecoin’in %7 yükselmesine neden oldu. Dogecoin, başarılı girişimci Elon Musk’ın favori kripto para birimlerinden biri. Dogecoin güncel fiyatı 0,056 dolar seviyelerinde.

Musk Twitter Biyografisine “Meta Fork” İbaresini Ekledi

Elon Musk, Twitter hesabı fotoğrafını “Bitcoin girl” anime karakterine çevirdi. Şimdi ise Twitter profil fotoğrafını fork’a çevirdi. Bununla beraber Musk, Twitter biyografisine “meta fork” ibaresini ekledi. Ayrıca 2018 yayın tarihli “Bitcoin Explained” adlı bir youtube videosu paylaştı. Bir başka spekülasyona göre Musk çatallanmış coin’leri destekliyor. Bu varsayımla insanlar Bitcoin Cash (BCH)  ve Ethereum Classic (ETC) satın almaya başladı. Bununla birlikte BCH ve ETC fiyatlarında artış kaydedildi. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin Cash 664 dolardan işlem görürken Ethereum Classic 14,85 dolar seviyelerinde.

Daha önce Musk, Twitter biyografisine “Bitcoin” ibaresini eklemişti. Bunun akabinde Bitcoin fiyatı 32,000 dolar seviyesinden 38,500 dolara tırmanmıştı. Bitcoin destekçisi Musk geçtiğimiz gün, itibari para birimleri karşıtı söylemleriyle gündem olmuştu. Son olarak Tesla CEO’su Musk, Twitter üzerinden bir paylaşıma yorum yaparak BTC ve ETH fiyatlarının yüksek olduğunu belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar