X


Elon Musk’dan DOGE’ye Yeni Destek!

Tesla CEO'su Elon Musk Dogecoin'e olan ilgisiyle yeniden gündem konusu oldu. Milyarder yatırımcı DOGE desteğini yineledi.
12:40
13 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla ve SpaceX ‘in Ceo’su Elon Musk kripto para piyasalarında, daha öncesinde Dogecoin’e (DOGE) vermiş olduğu destek tweetleri ile biliniyordu. Bununla birlikte yakın zamanda paylaşmış olduğu bir tweet’te DOGE’ye olan desteğini yineledi.

“Halkın Kripto Parası”

Musk Dogecoin hakkında paylaştığı tweet’inde memecoin’i vurgulamak amacıyla defalarca “halkın kripto parası” olarak adlandırdığı belirtiliyor.

Öte yandan enflasyon mekanizması insanları daha fazla harcamaya teşvik ettiği için DOGE’nin uygulanabilir bir para birimi olduğunu ve toplumun memecoin’i bir değer deposu olarak görmediği için biriktirmelerinin pek olası olmadığını ifade etti.

Bununla birlikte milyoner yatırımcı Bitcoin hakkında, işlemsel bir para birimi için “iyi bir ikame değil”  sözlerini kullanarak “enflasyonist” bir para birimi olduğunu iddia etti.

Bunlara ek olarak Tesla CEO’su Musk Dogecoin’in daha öncesinde fiyatının hak ettiği yeri alıp alamadığına dair şüphelerini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Robin hood CEO’su Vlad Tenev, Dogecoin’in popüler kart ağlarına kıyasla çok daha ucuz bir alternatif olduğunu belirtti. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için kripto para biriminin blok süresinin on saniyeye düşürülmesi gerektiğini öne sürdü.

DOGE’de Son Durum

Yanı sıra, Twitter’ın Elon Musk ile anlaşmasını tamamladıktan sonra kripto para biriminin kısa süreli bir fiyat artışı yaşadığı ifade ediliyor. Ancak kısa süren bu yükseliş daha sonra piyasanın geri kalanıyla birlikte daha da düşük seviyelere geriledi. Bu yazı kaleme alındığı sürede ise DOGE’nin fiyatı 0,091 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Musk’ın tweet’inde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise şaka kripto para biriminin kurucu ortağı olan Billy Markus’un DOGE’nin “aptalca olduğunu bildiği için” sevdiği ifadeleri yer alıyor.

Milyoner yatırımcı yarı şakacı bir tavırla Dogecoin’in dünyanın para birimi haline gelebileceğini öne sürüp bu durumun “en eğlenceli sonuç” olacağını ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar