X


Elon Musk Tweet’ledi Dogecoin Uçuşa Geçti!

Elon Musk, SpaceX ile Dogecoin'i aya götüreceğini aktardı.
14:56
1 Nisan 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanında en zengin ikinci insanı ve Bitcoin (BTC) destekçisi Elon Musk, Dogecoin hakkında tweet attı. Musk’ın tweetinin ardından Dogecoin fiyatı sıçradı. Elon Musk’ın tweetinin akabinde popüler kripto para birimi Dogecoin %30’un üzerinde artış kaydetti. Dogecoin an itibarıyla 0.065 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Elon Musk Starbase’i Mi Tanıtıyor?

Başarılı iş insanı Elon Musk‘ın son tweetinin konusu SpaceX ve Dogecoin oldu. Musk son tweetinde şunları kaydetti: “SpaceX, gerçek aya gerçek Dogecoin götürecek.”

Bu tweet büyük olasılıkla Musk’ın Starbesi’i tanıtmak için kullandığı başka bir yol gibi gözüküyor. SpaceX, Texas ve California lokasyonlarında roket gemisi inşa etme çalışmaları planlıyor. Planlamalara göre ilk çalışmalar Cameron County bölgesinde yapılacak. Popüler isim, geçtiğimiz günlerde yine Twitter üzerinden birkaç ilan paylaştı. Buna göre Musk; şirketin yeni projesi için mühendisler, teknisyenler, mimarlar ve her türden temel destek personeli aradığını duyurdu. İlginç bir şekilde son zamanlarda Elon Musk’ın, Mars’a fırlatılmaya hazırlandıklarında SpaceX roket gemilerine Dogecoin veya Bitcoin (BTC) logosu koymayı planladığı iddia edildi.

Elon Musk her fırsatta Dogecoin’i favori kripto para birimi olarak açıklıyor. Ayrıca Musk, Bitcoin’i bir değer deposu ifadesiyle tanımlarken enflasyondan korunma aracı olarak görüyor. Ancak hatırlanması gereken bir şey de bugünün 1 Nisan olduğu. Renkli kişiliği ile bilinen Musk’ın tweetindeki şaka, “gerçek” ifadesi olabilir.

Elon Musk’ın BTC Varlıkları Hakkında Çeşitli İddialar

Bu yılın başlarında Elon Musk, Tesla’nın lider kripto para birimi Bitcoin’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Musk, geçtiğimiz yıl bir arkadaşından hediye olarak aldığı 0.25 BTC’yi hala sakladığını aktardı. Bununla beraber topluluktaki spekülasyonlara göre, Musk’ın kendisini Bitcoin destekçisi ilan etmesinin ardından Bitcoin (BTC) varlığını agresif şekilde artırdığı söyleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar