Elon Musk Rüzgarı! Balinaların Cüzdanına Bu Altcoin’den Akıyor!

Ünlü milyarderin en sevdiği köpek temalı kripto para Dogecoin (DOGE), Twitter CEO'su Elon Musk'ın DOGE fiyatını etkilemeye devam etmesiyle son birkaç gün içinde artan satın alım aktivitesiyle karşı karşıya.
18:01
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü milyarder Elon Musk’ın en sevdiği köpek temalı kripto para Dogecoin‘in (DOGE) fiyatını etkilemeye devam etmesiyle altcoin hızla artan satın alım aktivitesiyle karşı karşıya kaldı. Musk’ın Twitter’daki ödeme seçeneklerine ilişkin yaptığı yorumu sonrası en büyük 20 Dogecoin balinası büyük miktarlarda alım yaptı.

Dogecoin’de Elon Musk Rüzgarı

Zincir üstü veri platformu Lookonchain 16 Şubat’ta attığı bir tweet’te bir balinanın kripto para borsası Crypto.com’dan 63 milyon dolar değerinde 250 milyon DOGE aldığını açıkladı. Satın alım işleminin ardından balina Dogecoin’in en zengin 20 listesine girdi. Balina ayrıca 15 Şubat’ta Crypto.com’dan 39 milyon dolar değerinde 200 milyon DOGE satın aldı. BitInfoCharts’ın verilerine göre balina seviyesi cüzdan adresi şu anda 709.28 milyon DOGE tutuyor. Diğer Dogecoin balinalar da son rallinin ortasında DOGE biriktirerek milyarlarca DOGE’luk hareket kaydetti.

Dogecoin ayrıca son 24 saatte en büyük 100 BNB Smart Chain balinası arasında satın alınan 10 kripto para arasına girdi. Kripto veri platformu WhaleStats Dogecoin’in son 24 saat içinde en büyük 4000 BNB Smart Chain balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşme olduğunu bildirdi.

15 Şubat’ta Elon Musk‘ın köpeği Floki’yi Twitter’ın yeni CEO’su olarak ilan etmesi Dogecoin, Floki Inu (FLOKI) ve Shiba Inu (SHIB) gibi köpek temalı kripto paraların fiyatlarını yükseltti. Floki Inu fiyatı şu anda son 24 saatte yüzde 40 yükselişle 0,00005337 dolardan işlem görüyor. FLOKI fiyatı son 30 gün içinde yüzde 400 gibi oldukça büyük bir oranda yükseliş kaydetti.

Dogecoin Fiyatı Olumlu Haberlerin Ortasında Yükselişini Sürdürüyor

Kripto para piyasası son 24 saat içinde büyük bir toparlanma kaydetti ve Bitcoin ve Ethereum fiyatı yaklaşık yüzde 12 ve yüzde 10 oranlarında yükseldi. Dogecoin fiyatı da yüzde 5’in üzerinde artış gösterdi, ancak yatırımcıların kâr almaya yönelerek satış yapmasıyla kazanımlarının bir kısmını kaybetti.

DOGE fiyatı bu yazının hazırlandığı sırada gün içinde yüzde 2 yükselişle 0,08866 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,0859 dolar ve 0,0902 dolar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar