Bitcoin’deki Yükseliş Devam Edecek mi? Analist, Kritik Seviyeye İşaret Etti!

Bitcoin (BTC) adına yakın vadeli kritik fiyat seviyelerine işaret eden analist, kripto para yatırımcılarını uyardı.
17:25
16 Şubat 2023
Piyasada Düşüş ve Yükselişler Yaşanıyor! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde yükseliş yönlü bir ivme yakaladı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %10’luk bir değer artışı kaydederek 25.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, BTC’deki değer artışlarının da etkisiyle yükselişe geçti. Kripto ekosisteminin toplam piyasa değeri ise 1,11 trilyon doları aştı.

Analist, Kritik Fiyat Seviyelerine İşaret Etti

Hafta başına düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD yıllık ve aylık enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından yeniden yükselişe geçti. Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama %10’luk bir yükseliş kaydetti ve 25.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.685 dolar seviyelerini geride bırakırken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,1 trilyon doları aştı.

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Bitcoin adına yakın vadede kritik bir rol oynayabilecek fiyat seviyelerine işaret etti ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Lider kripto para birimi adına 25.000 dolar seviyelerinin oldukça önemli olduğunu ifade eden analist, bu seviyelerin aşılması ile birlikte ilerleyen aylarda 30.000 dolar seviyelerine varan yeni bir yükseliş hareketinin başlayabileceğini öne sürdü.

Günün Öne Çıkan Kripto Para Birimleri

Son günlerde hızlanan yükseliş ivmesinin etkisiyle kripto para piyasasının toplam değeri 1,11 trilyon doları aştı. Öte yandan CoinMarketCap verilerine göre Optimism (OP), OKB (OKB) ve Loopring (LRC) de %15’e yakın yükselişleri ile piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden altcoin’ler oldu ve günün öne çıkan kripto para birimleri arasında yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar