X


El Salvador’dan Sonra Diğer Ülkeler Nasıl Bir Bitcoin Bakış Açısı Benimsemeli?

El Salvador’un ardından ADA kurucusu diğer ülkelerin de artık bir kripto para stratejisine sahip olması gerektiğini dile getirdi.
12:00
9 Eylül 2021

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, El Salvador’un Bitcoin’i yasal varlık olarak kabul etmesini değerlendirdi ve lider kripto para biriminin tarihi bir başarı elde etmiş olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Ciddiye Alınıyor

Hoskinson yaptığı açıklamalarda, 2011 yılında kripto para birimleri ile ilk kez ilgilenmeye başladığı zamana değindi ve o günden bu güne ne kadar büyük bir ilerleme kaydettiğini dile getirdi. Hoskinson’ın açıklamalarına göre bazı arkadaşları hala tereddütte olsalar da kripto para birimleri çok büyük ilerleme kaydetti.

Bu noktada ADA kurucusu, “Bitcoin öyle bir noktaya geldi ki, artık sadece ulus devletler onu ciddiye almıyor, bugün bir ulus devlet onu yasal varlık yapacak düzeyde benimsemeye karar verdi.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öncelikle altcoin alanında çalışmasına rağmen Hoskinson, bu başarının kripto için genel bir zaferi temsil ettiğini vurguladı ve “Bu, tüm sektörümüz için önemli bir an. 12 yıl içinde ne kadar ileri gittiğimizi yansıtmak için önemli bir an.” sözlerini kullandı.

Kripto Para Benimsenmesi

Özellikle Hoskinson, Bitcoin’in gözle görünen büyüme yörüngesine dikkat çekti. Hoskinson Bitcoin’in önemli bir deneyden gerçekten başarılı olmuş bir kripto para birimine dönüştüğünün altını çizdi.

Gerçekten artık Bitcoin El Salvador ulus devletinde yasal bir para birimi ve bu başarıya ulaşma hızı gerçekten dikkat çekiyor. Hoskinson da bu noktaya değiniyor ve “Açıkçası insanlık tarihinde bu kadar hızlı, bu kadar agresif büyüyen ve bu derece felsefi sohbete ilham veren başka bir şey yok” sözlerini kullanıyor.

Bu noktada Hoskinson’a göre artık dünyanın dört bir yanındaki devletler Bitcoin’i ciddiye almalı ve kripto para birimlerine yaklaşımlarını meşrulaştırmalı. Cardano kurucusu konuyla ilgili olarak “Bundan sonra her bir ulus devletin aslında bir kripto para stratejisine sahip olması gerekiyor” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar