reklamı kapat

Efsanevi Yatırımcı Bitcoin Fiyatı Hakkında Konuştu

Peter Brandt en büyük indikatörün Bitcoin fiyatı olduğunu düşünüyor.
11:00
28 Mayıs 2020

Sadece kripto para sektörünün değil aynı zamanda Wall Street’in de duayen haline gelmiş analisti Peter Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında konuştu ve bunun kendisi için neden tek önemli indikatör olduğunu açıkladı. Bitcoin fiyatının herhangi bir sert hareket söz konusu olduğunda en önemli indikatör olduğunu belirten Brandt, diğer bütün indikatörlerin aslında fiyata bağlı hareket ettiğini ifade etti.

Peter Brandt: Sadece Bitcoin Fiyatını Takip Edin

Yatırımcıların bir varlığın sadece fiyatına odaklanarak bunun hakkındaki gereksiz indikatörleri görmezden gelebileceklerini belirten Brandt, bu sebeple fiyatın yükselişinin, düşüşünün ve en önemlisi yerinde saymasının dikkatle izlenmesi gerektiği görüşünde. Bir varlığın fiyatının belirli bir seviyeye çıktıktan sonra hızında yavaşlama görülmesinin trend değişimine işaret ettiğini belirten Brandt, sebep ne olursa olsun fiyatın asıl etkiyi yarattığını düşünüyor.

Brandt buna ek olarak türev ürün alım satımına karşı olmadığını da ifade etti. Türev ürünler ve kaldıraçlı alım satım özelliği birçok yatırımcı tarafından eleştirilse de son dönemde neredeyse kripto para sektörünün çoğunluğu tarafından kullanılmakta. Kaldıraçlı işlemlerin özellikle fiyat üzerindeki sert hareketlerde etkili olduğu biliniyor ve bu sebeple çok fazla eleştiri yöneltilmekte.

Brandt ise fiyatın olması gerektiği seviyelerde ilerleyeceğini ve çok büyük gelişmeler dışında bunun değiştirilemeyeceğini düşünüyor.

Ünlü isim bu sebeple yatırımcılara da sadece fiyatı takip etmeleri gerektiği tavsiyesinde bulunmayı ihmal etmedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.