reklamı kapat

Dünyadaki Milyarderler Bitcoin’in Ne Kadar Farkında?

Kripto para girişimcisi Pierre Rochard dünyadaki milyarderlerin Bitcoin'i (BTC) henüz fark etmeye başladığını ifade etti.
08:00
9 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para topluluğunun tanındık isimlerinden Pierre Rochard dünyadaki milyarderlerin, Bitcoin’in (BTC) gerçek değerini henüz fark etmeye başladığını ifade ediyor. Rochard, New York Times tarafından yayımlanan bir yazıya cevaben Twitter üzerinden bir gönderi paylaşarak bu düşüncesini gündeme getirdi.. Kısa zamanda büyük ses getiren bu gönderide Bitcoin ve diğer dijital varlıkları en başından itibaren kısıtlayan büyük finansal kuruluşlara sert eleştiriler yöneltiliyor.

Pierre Rochard’ın Açıklamaları

Kripto severlerin yakından takip ettiği piyasa analisti ve Satoshi Nakamoto Institute kurucusu Pierre Rochard finansal kuruluşlara hitaben birtakım açıklamalarda bulundu. Milyarderlerin Bitcoin’i fark etmeye başladığını savunan Rochard şunları kaydediyor:

Milyarderler varlıklarını günümüzün popüler çeteleri tarafından rahatlıkla yağmalanabilen varlık türünden, el konulması çok çok daha zor olanlara, Bitcoin’e, çevirme vaktinin geldiğini hızlı bir şekilde fark ediyor.

Geleneksel Varlıklardan Bitcoin’e

Kripto kullanıcıları arasında büyük yankı uyandıracak bu iddiaları dile getiren Pierre Rochard bireysel kullanıcılardan da bahsediyor. Rochard’a göre her geçen gün daha fazla kullanıcı itibari paralara dayalı geleneksel varlıklardan vazgeçerek Bitcoin’e yöneliyor. Ünlü kripto para girişimcisi geleneksel finansal sistemin büyük şirketler nedeniyle oldukça karmaşık ve etkisiz bir yapıya sahip olduğunun da altını çizdi.

Tüm bunları dile getiren Rochard Bitcoin’in kullanıcılara geleneksel varlıklar karşısında büyük avantajlar sunduğunu belirterek konuyu kripto paraların sunduğu bir diğer artıya getiriyor. Rochard kripto paralar sayesinde ekonomik şeffaflığı sağlamanın da mümkün olduğunu hatırlattı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.