X


Dünyaca Ünlü Yapay Zeka Robotu Sophia NFT Oluyor!

Dünyaca ünlü insansı yapay zeka (AI) robotu Sophia'nın dijital bir anime versiyonu, “Noah’s Ark”ta NFT olarak piyasaya sürülecek.
14:30
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yapılan son açıklamalara göre, dünyaca ünlü insansı yapay zeka (AI) robotu Sophia‘nın dijital bir anime versiyonu,  “Noah’s Ark” olarak adlandırılan ve gelecek vaat eden metaverse projesinin bir parçası olarak tokenlaştırılacak ve açık artırmaya çıkarılacak.

Sophia NFT Oluyor

Sophia, Hong Kong merkezli Hansen Robotics firması tarafından 2016 yılında geliştirildi ve konuşma becerileri ve anlaşılır konuşma yeteneği ile dünya çapında tanınıyor.

Bu ayın başlarında, eski Hansen Robotics CEO’su ve Sophia’nın ortak yaratıcısı Jeanne Lim, yeni şirketinde sürekli bir lisans ve ortak marka işbirliği altında “Sophia BeingAI” adlı robotun dijital bir anime versiyonunu piyasaya sürdü.

7 Aralık’ta yapılan duyuruya göre, akıllı nonfungible token (iNFT) için üretim firması Alethea AI ile ortaklık kuruldu ve Sophia’nın100 iNFT‘si Binance’in NFT pazarında bir Akıllı IGO’da 16 Aralık’ta piyasaya sürecek. Yapılan açıklamalara göre, açık artırma 5 gün sürecek ve sona erene kadar her gün yirmi iNFT yayınlanacak.

iNFT Nedir?

iNFT terimi, değişmez akıllı sözleşmelere programlanabilirlik ekleyen bir yapay zeka kişiliği biçiminde olan NFT‘leri ifade ediyor. Bu akıllı NFT’ler, oyunlaştırılmış bir ortamda bağımsız olarak insanlarla gerçek zamanlı olarak etkileşime girebilir.

Koleksiyon, “The Transmedia Universe of Sophia beingAI” olarak adlandırılıyor ve ortaklığın bir parçası olarak, 100 iNFT, Alethea AI’nın merkezi olmayan metaverse projesi Noah’s Ark tarafından da desteklenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar