Shiba Inu İyileşme Evresini Hızlandırıyor: Balinalar SHIB Varlıklarını Artırıyor

Popüler meme token Shiba Inu, gelen piyasa trendinden yediği darbenin ardından iyileşme döneminde hızlı girdi.
14:50
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında görülen son düzeltme, büyük lig katılımcıları kadar küçük altcoin’leri de ciddi derecede etkiledi. Piyasa satışları sırasında Shiba Inu, yaklaşık olarak %35 değer kaybıyla yara aldı. Lider Bitcoin öncülüğünde gelen toparlanma evresi ise piyasayı yeşile bürüdü ve yaraların hızlı sarılmasına yol açtı.

Balinalar Tekrar Sahnede

Popüler meme token Shiba Inu, gelen piyasa trendinden yediği darbenin ardından iyileşme döneminde hızlı girdi. Kazançların çift hanelere ulaştığı Shiba’da fiyat 0.000038 dolara kadar yükseldi. 24 saatlik verilere göre SHIB, %15’in üzerinde artışla toparlanma evresine ayak uydurdu.

Düşüş seansında Shiba Inu balinaları 400 milyon dolar değerinde SHIB token satmıştı. Ancak tekrar alımlara başlayan balinalar şimdiden 100 milyon dolarlık Shiba Inu aldı. Güçlü satış baskısı, token değerinin birkaç yüzde kaybetmesi esnasında geldi. Ardından ortaya çıkan iyileşme, kripto para piyasasının büyük yatırımcı cüzdanlarından gelen güçlü satın alma eğilimi ile başladı. Lider Bitcoin ve en büyük altcoin Ethereum, günü %8’in üzerinde yükseliş ile sürdürüyor.

Piyasa ve zincir üstü verilere göre Shiba Inu balinaları büyük bir satışın ardından daha fazla miktarda token almak için acele etmiyor. Hacim göstergesi, piyasanın hala temkinli olduğunu ve çoğu yatırımcının büyük emir ve işlemlerden kaçındığını gösteriyor.

Çoğunluk Kâr Bölgesinde

Shiba Inu sahipleri, token değerinin %60’ından fazlasını tüketen güçlü bir düzeltmeden geçseler de IntoTheBlock göstergelerinde sahiplerinin çoğunluğu kâr pozisyonunda. Shiba Inu yatırımcılarının toplam %57’si şu anda aktif olarak token alım satımı yapıyor veya varlıklarını kârda tutuyor. Yatırımcıların %36’sı ise zarar bölgesinde bulunuyor.

Bunun yanı sıra %7’lık kısım ise mevcut fiyatta pozisyon aldı. Shiba Inu‘nun %14’lük bir değer kaybı, piyasada güçlü bir satış baskısını tetikleyebilir. Bu senaryoda ise SHIB token’ın fiyatı derin bir düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar