Bitcoin’deki Değer Artışı İle Birlikte Kripto Para Ekosisteminin Toplam Piyasa Değeri Yeniden Yükselişe Geçti!

CoinMarketCap verilerine göre, kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, piyasadaki yükseliş ile birlikte önemli ölçüde toparlandı.
14:15
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son aylarda aşağı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte bir miktar değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoin, 7 Aralık gününün erken saatlerinde kaydettiği değer artışlarının ardından 51.300 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Bitcoin’deki Değer Artışı

Bitcoin, kaydettiği 69.000 dolar ATH seviyesinin ardından gerçekleştirdiği fiyat hareketleri ile birlikte son aylarda oldukça değer kaybetti. Ardı ardına önemli destek seviyelerini aşağı yönlü kıran lider kripto para birimi, anlık olarak 42.000 dolar fiyat seviyelerine dokundu ve 48.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak Bitcoin, 7 Aralık gününün erken saatlerinde yukarı yönlü bir ivme kazanarak 50.000 dolar direnç seviyesini aşmayı başardı. 50.000 dolar direnç seviyesini aşarak bir miktar güç toplayan Bitcoin, 51.300 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Toplam Piyasa Değerindeki Artış

Bitcoin’in 42.000 dolar fiyat seviyelerine kadar gerilemesi, kripto para ekosisteminin toplam piyasa değerinin de belirli oranlarda düşüşler kaydetmesine neden oldu. Bu süreçte Bitcoin’in piyasa değeri de, 1 trilyon doların altına geriledi. Lider kripto para biriminin piyasa değeri henüz tekrardan 1 trilyon dolar seviyelerinin üzerine çıkamamış olsa da kaydedilen değer artışlarının ardından toplam piyasa değeri bir miktar toparlandı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde 2,39 trilyon dolara kadar yükseldi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar