Reklam

Dünya Devinin Bitcoin Madenciliği Çalışmasında Elon Musk Ortaklığı!

Dünya devi şirket Bitcoin (BTC) madenciliği üzerine yürüttüğü çalışmasında Elon Musk ile işbirliği yapıyor. İşte detaylar!
13:00
4 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci enerji şirketi Duke Energy, Bitcoin (BTC) madenciliğini talep- yanıt stratejisine entegre etme yolunda çalışmalar yürüttüğünü duyurdu. Ayrıca şirket şebekenin karbondan arındırılma konularını Tesla CEO’su Elon Musk ile görüşme talebinde bulundu.

Yeni Teknoloji

Şirketin analisti Justin Orkney, 26 Haziran tarihinde yaptığı açıklamalarında madenciliğine yönelik devam eden araştırmayı doğruladı ve madencilerin şebekeye nasıl dahil edileceği konusunda çalışmaların devam ettiğini söyledi.  Nihai raporu yayınlamadan önce Orkney, şirketin çeşitli seviyelerde madencileri içeren test çalışmaları yapmak için farklı enerji kaynaklarıyla sağlanan mikro şebekesinden yararlanacağını belirtti.

“Genel müşteri aşamalandırma kavramlarını araştırıyoruz. Talep yanıt işlevselliğine yönelik olarak Bitcoin madenciliği kapasitesini sistemimize dahil etme üzerine çalışıyorum. Bir teknoloji testi yapmayı umuyoruz. “

Bir talep yanıt işlevi, elektrik güvenilirliğini korurken şebekede azalan talebin, yoğun kullanım mevsimlerine yanıt olarak tüketicilerin elektrik kullanım değişikliklerini gerektirir. Özellikle ABD’deki bazı eyaletler, güç arzını iyileştirmenin ve kesintileri en aza indirmenin bir parçası olarak talebe yanıt verme fikrini kullanıyor. Örneğin, Teksas Valisi Greg Abbott talep yanıt programları aracılığıyla elektrik şebekesini güçlendirebileceklerini belirterek  kripto para madencilerini memnuniyetle karşıladı . Ayrıca Bitcoin madenciliği, çevresel bozulmaya yol açtığı düşünüldüğünden aşırı enerji kullanımı nedeniyle eleştirildi. Sektörü eleştirenler sektörün kaldırılması gerektiğini savundu.

Elon Musk Teklifi

Duke Energy’nin öncü oranları ve düzenleyici strateji analisti Justin Orkney 4 Haziran’da Bitcoin madenciliği yoluyla elektrifikasyonu ve elektrik şebekesinin karbondan arındırılması hakkında görüşlerini paylaştı. Ayrıca Duke Energy ekibi, çalışmalarını Tesla CEO’su Elon Musk ile devam ettirmeyi amaçlayan bir tweet attı. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Bitcoin madenciliğinin elektrifikasyonunu ve şebekenin karbondan arındırılmasını nasıl kolaylaştırabileceğine dair notları paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.  Elon Musk, Tesla çatı güneş enerjisinin daha hızlı benimsenmesine izin verin.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar