Dogecoin’e Ne Oluyor? Dogecoin Neden Yükseliyor?

DOGE neden yüzde 40 yükseldi? Fiyatın yükselişi devam edebilir mi? Merak edilen tüm detaylar.
21:50
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük meme token birkaç gündüz oldukça güçlü biçimde yükseliyor. Kriptonun meme kralı 0,085 doları da aştı. Uzun süredir aşırı satışlarla mücadele eden DOGE cephesinde yükseliş momentumu arttı. Haftalar öncesinde yaptığımız uyarı nihayet yerini buldu. Peki ne söylemiştik ne oldu?

Dogecoin’e Ne Oluyor?

Piyasa değeri 11,4 milyar doları aşan Dogecoin yazı hazırlandığı sırada en büyük 10 kripto para arasında 9’uncu sırada yer alıyordu. Güne %12’lik artışla devam eden DOGE, yazı hazırlandığı sırada 0,0865 dolardan alıcı buluyor. Geçtiğimiz haftalarda bu yükselişin yaşanabileceğine dair önemli bir son dakika güncellemesi paylaşmıştık. Bir kez daha haber takibinin önemi Dogecoin fiyatıyla ortaya çıktı.

Daha önce yaptığımız uyarı Elon Musk’ın avukatının Twitter tarafına gönderdiği uzlaşma mektubuyla ilgiliydi. Elon Musk burada “eğer dava durdurulursa” Twitter anlaşmasına geri döneceğini söylemişti. Bugün ise Elon Musk’ın resmen Twitter’ın sahibi olmasına saatler kaldı. Musk, ekibin büyük kısmını işten kovdu ve Dogecoin fiyatı muzip milyarder sosyal medya devinin yeni sahibi olduğu için yükselişini sürdürüyor.

Dogecoin Neden Yükseliyor?

Bitcoin fiyatının 20.000 dolar üzerinde kalıcılık elde etmesi yükselişin temelini oluşturuyor. Ancak %40’ı aşan kazançların asıl sebebi Elon Musk’ın resmen Twitter’ı satın almış olmasıdır. Bu hafta birçok kez anlaşmanın cuma günü tamamlanabileceğine dair önemli son dakika sızıntılarını paylaştık. Nitekim cuma gününe gelene kadar fiyat 0,06 dolardan 0,087 dolara kadar etkileyici bir yükseliş yaşadı.

Musk daha önce Dogecoin’in Twitter platformuna entegresi noktasında birçok öneri almıştı. Bunların bir kısmının uygulanabilirliğini değerlendirdi. Günler önce de Twitter’ın bir kripto para cüzdanı üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Henüz detaylar tam anlamıyla açıklanmış olmasa da Elon Musk’ın kripto para ve Twitter’ı kesiştirdiği birçok planı olduğu düşünülüyor. Kripto topluluğunun gücünü en bilen Musk ve bu coşkuyu kendi lehine kullanmak isteyecektir.

Üstelik Dogecoin’in en büyük destekçisi ve DogeFather unvanına sahip. Yani Dogecoin yükselişinin arkasında Elon Musk var ve eğer çok büyük bir sürpriz olmazsa yeni planların ortaya çıkması popüler meme tokenin fiyatını daha da yukarı çekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar