30 Dolar Hayal Değil! İlk 25 Kripto Para Arasında!

Popüler kripto para yüzde 47 kayıptan sonra yeniden toparlanıyor. 30 dolar mümkün mü?
20:40
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük kripto paralar arasında yer alan bu altcoin için kısa vadede 30 dolar hayal değil. Bitcoin yükselişiyle birlikte yatırımcıların altcoinlere ilgisi artmaya başladı. Popüler kripto paralardan olan ETC ise yeniden canlanma belirtileri gösteriyor. Bitcoin’in devam eden pozitif performansı fiyatı kritik seviyeye taşıyabilir.

Ethereum Classic (ETC) Grafik

En büyük PoW kripto paralar arasında yer alan ETC özellikle Ethereum’un Merge’ü ile büyük bir yükseliş dalgası yakalamıştı. Madencilerin ilgisi onun fiyatı 38 dolar seviyelerine kadar taşıdı. Ancak piyasadaki olumsuzluk diğerleri gibi onu da etkiledi. Fiyat 10 doların üzerinde kayıp yaşayarak 20,88 dolara kadar düştü.

Yazı hazırlandığı sırada ETC fiyatı 25,25 dolarda bulunuyordu. İşlem hacmi %10 oranında arttı ve piyasa değeri 3,474 milyar dolara yükseldi. Mevcut piyasa değeriyle ETC en değerli 23’üncü kripto para konumundadır. Hash rate halen yüksek ve madencilerin ilgisi devam ederse ETC, ETHW gibi PoW alternatif kripto paraları tarihe gömerek piyasa değerini daha da artırabilir. 176 dolar ATH fiyatı olan ETC bugün zirvenin %85 altında bulunuyor.

ETC Coin Yorum

Ethereum Classic geçtiğimiz hafta satış baskısında bir hafifleme olduğunu göstermek için uzun vadeli düşen takozundan çıktı. Bununla birlikte, altcoin’in tüm borsalarda son 24 saatteki Açık Faizi, satıcılar için bir avantajı vurguladı. Altcoin’in 25,57 dolar seviyesinden geri dönüşü, düşüş eğiliminin arttığını vurgulayan bir dizi kırmızı mumu tetikledi. Altcoin önümüzdeki seanslarda potansiyel bir sıkışmaya girebilir.

ETC, Eylül ortasında 39 dolar zirvesine ulaştıktan sonra %47’nin üzerinde düşüş yaşadı. Sonuç olarak, 13 Ekim’de son iki ayın en düşük seviyesini gördü. Son birkaç gün içinde, ETC 21 dolarlık destek aralığından sıçradıktan sonra yüksek volatiliteye girdi. Bu alım geri dönüşü, ayıların dört saatlik zaman diliminde 20/50 EMA’nın altında bir kapanış bulmasına yardımcı oldu. Bu arada, 20 EMA (kırmızı) ve 50 EMA (camgöbeği) arasındaki boşluk, kısa vadeli bir yükseliş senaryosunu destekliyor.

Bu durumda, herhangi bir toparlanma 26 dolar bölgesine doğru bir geri dönüş görebilir. Bunun devamında ise 30 dolar hedeflenecektir. 20/50 EMA üzerindeki herhangi bir düşüş eğilimi, güçlü bir toparlanma şansını engelleyebilir. Eğer fiyat düşüş yaşarsa 23-24 dolar aralığındaki destek önemli olacak.

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 20.686 dolarda bulunuyordu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar