X


Dogecoin ve Shiba Inu Yükseliyor: SHIB, DOGE’u Geride Bıraktı!

Piyasada bugün görülen genel toplanma Dogecoin ve Shıba Inu’ya da yansıdı. İki coin’in de yukarı hareket ettiği görülüyor. 
13:10
21 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında bugün görülen toparlanmalar Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi şaka coin’lerin de yönünün yukarı dönmesini sağladı. Ancak görünüşe göre bu yükseliş Shiba Inu’nun işine daha çok yaradı. Dogecoin ve SHIB fiyatlarına bir göz atalım…

Dogecoin Sakin İlerliyor

Piyasanın ilk şaka coin’i olan Dogecoin son zamanlarda Shib Inu ile büyük bir rekabet içinde bulunuyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile son 24 saatte yaşadığı yaklaşık %5’lik artış ile 0,17 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin yaşanan son düşüşlerde 0,13 dolara kadar gerilemiş ve sonrasında piyasaya ayak uydurarak bir miktar toparlanmıştı. Bunun yanında analistler DOGE fiyatında bir artışın yaşanabilmesi için öncelikle Bitcoin fiyatında ve genel piyasada gözle görülür bir toparlanma olması gerektiğini düşünüyor.

Dolayısıyla bütün piyasa ile birlikte Dogecoin fiyatında da belirsizlik devam ederken yatırımcıların temkinli olmasında fayda var.

Shiba Inu %11 Arttı

Yaşanan son yükselişle Shiba fiyatında gözle görülür bir artış yaşanmasını sağladı. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %11 artış yaşayan SHIB, yazının kaleme alındığı an itibari ile de 0,000032 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu son geri çekilme sırasında 0,000028 dolarlık seviyelere kadar geriledi. ancak Dogecoin ile benzer şekilde piyasa ile birlikte yukarı yönlü bir hamle yaptı. Analistler Shiba Inu fiyatının bir süre konsolide şekilde ilerleyebileceğini ifade ediyor.

Ancak piyasada yaşanan belirsizlik sebebiyle konsolidasyonun hangi yönde bozulacağı ile ilgili net tahminler henüz bulunmuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar