Ünlü Yatırımcıdan Heyecanlandıran 2022 Tahmini! Bu 5 Oyun Token’i 50x Yapabilir

Ünlü yatırımcı: Bu 5 oyun token'ı 2022'de 50x yapma potansiyeline sahip.
12:40
21 Aralık 2021
Ünlü Yatırımcıdan Heyecanlandıran 2022 Tahmini! Bu 5 Oyun Token'i 50x Yapabilir
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto oyun projeleri günümüzde popüler bir hal almaya ve yatırımcılarına büyük kazançlar sağlamaya başladı. Ünlü kripto para yatırımcısı David Lark ve KOL, 2022’de radarınızda olması gereken ve 50 kat artış beklediği 5 oyun token‘ini takipçileri ile paylaştı.

Avokado Dao

David, listesinde ilk sırada popüler oyun token’i olan Avokado Dao‘ya yer verdi. Avocado Dao, P2E blok zinciri oyunlarıyla daha iyi bir gelecek inşa eden en büyük oyuncu topluluğudur.

Popüler yatırımcı, Avokado Dao’nun kripto oyun alanında büyük bir potansiyele sahip olduğunu çünkü kripto oyunlarının uzun vadede çok daha fazla popüler bir hal alacağını ifade ediyor.

Dolayısıyla Avocado Dao, kripto oyun dünyası için önemli bir altyapı olarak kabul edilebilir. Bu nedenle yünlü yatırımcıya göre Avokado Dao, kesinlikle radarınızda olması ve dikkat edilmesi gereken bir altcoin oyun projesidir.

Yield Guild Games (YGG)

David Lark’ın listesindede ikinci sırada ise Yield Guild Games yer alıyor. Bu projenin David’in radarında olmasının ana nedeni, bir Güney Doğu Asya Yield Guild Oyunu tarafından başlatılıyor olması olarak karşımıza çıkıyor. Yield Guild Games (YGG), kullanıcıların sanal dünyalarda NFT’lere yatırım yapmaları için bir platform sağlayarak blok zinciri tabanlı oyunları teşvik eden merkezi olmayan özerk bir kuruluştur (DAO).

Yield Guild Games, oyuncuları kripto oyun alanında bir araya getiriyor ve bu blockchain tabanlı oyunlar aracılığıyla oyuncuların kazanmalarını sağlıyor.

Yield Guild Game, Yield Guild Güneydoğu Asya (YGG SEA) adlı bir alt DAO‘ya sahiptir.

Ayrıca Güneydoğu Asya, dünyanın en büyük oyuncu ekonomisine sahip bölgeleri arasında başı çekiyor. Dolayısıyla kelimenin tam anlamıyla ortalama günlük ücretten daha fazlasını kazanabilecekleri bu Play-to-Earn oyunlarına ulaşmak isteyen yüz milyonlarca vatandaş var.

Zone

Ünlü yatırımcı David Lark listesinde 3 sırada Algorand tabanlı bir GameFi platformu olan Zone‘a yer verdi. Zone, blok zinciri ve DeFi oyun alanının benimsenmesini yeni zirvelere taşımayı kendine amaç edinmiş bir altcoin olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Zone, Algorand vakfından tam destek aldığı Algorand blok zincirindeki ilk hareket edenlerden biridir.

Oyuncular bir miktar tokenlarıyla bahse girebilir ve kazananı bulmak için birbirleriyle savaşabilirler. Savaşın kazananı ise, tüm varlıkları alacak ve daha fazla ödül kazanmak için varlıklarını riske atacak.

David’e göre bu projenin yüksek potansiyele sahip olmasındaki ana neden Algorand vakfı tarafından desteklenmesidir.

Genso Kishi

2012 yılında Tayvan’da toplam 8 milyonun üzerinde indirme ile “Yılın Oyunu Altın Ödülü”nü kazanan Elemental Knights Online’ın yeni GameFi’si Genso Kishi ünlü yatırımcının radarına giren bir diğer kripto para birimi oldu. Genso Kishi, bir fantezi dünyasında bir metaverse alanı gerçekleştirmek için UGC ve Play to Earn’ü birleştiriyor.

Bu altcoin, kullanıcıların oyun içi öğelerinin onlarla birlikte gelişebileceği ve daha iyi, daha değerli NFT‘ler haline gelebileceği GameFi’nin geleceğidir. Bu nedenle David, Genso Kishi’nin 2022’de 50x yapma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Legends of Elumia

Ünlü yatırımcı listesinde son sırada ise Legends of Elumia‘ya yer verdi. Legends of Elumia, Play-to-Earn NFT tabanlı bir MMO Oyunudur. Elumia, Solana ağında başlatılırken Elumia, oyuncuların bir 3D çok oyunculu aksiyon roll-playing oyununda (RPG) NFT’leri toplayabileceği, oluşturabileceği ve oynayabileceği bir P2E metaverse‘dir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar