Dogecoin, Dogelon Mars ve Shiba Inu Ralli Hazırlığında Mı? Uzman Görüşleri

DOGE, ELON ve SHIB yorumları.
19:57
25 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin, Dogelon Mars ve Shiba Inu gibi meme coin’lerdeki son düzeltme aşaması, fiyatta önemli düşüşler görülmesine neden oldu. Değerlerinin neredeyse yarısını kaybeden bu kripto paralar toparlanma evresine giriş ile birlikte ralli başlatmak adına güçlü talep baskısı elde etti.

Dogecoin ve Dogelon Mars

14 Aralık tarihinde Dogecoin (DOGE), gün içerisinde %30’un üzerinde artmış ve 0.19 dolarlık direnç bölgesine ulaşmıştı. Ancak bu fiyat hareketi uzun sürmedi ve 0.16 destek noktasına geri dönülmüştü. İkinci testten sonra DOGE 0.193 dolarlık genel dirence uzanmaya çalışıyor.

Dogecoin fiyatında 20 günlük MA’nın direnç destek bölgesine çevrildi. Ayrıca son 24 saatlik zaman diliminde RSI 51 ile piyasa alıcılarının artan hakimiyetini gösteriyor. Son düzeltme aşaması, günlük zaman çizelgesi grafiğinde azalan bir üçgen deseni oluşturan Dogelon Mars token’ıdır. Bu modelde genellikle fiyat, 0.000001 veya 0.168 fibo düzeltme seviyesi olan boyun çizgisinde düştüğünde bir token’da satış işareti verir.

Bununla birlikte Dogelon Mars (ELON), Gemini ve Huobi Global listelemelerinin ardından parabolik bir yükseliş hareketine imza attı. ELON/USD çifti alt destekten yaklaşık olarak %70 yükseldi ve şu anda 0.0000018 dolarlık güçlü dirençe karşı karşıya kaldı. ELON, bu genel direnci kıramazsa fiyat 0.0000013 dolarlık desteğe geri dönebilir.

Bu son ralli ile birilikte token fiyatı, günlük zaman çizelgesi tablosundaki önemli MA’ların yükseliş eğilimini geri kazandı. Ayrıca ELON piyasada daha fazla alıcı çeken 20 ve 50 MA’lık yükseliş geçişini onayladı. RSI 64 ile önemli bir sıçrama gösteren ralliyi destekliyor.

Shiba Inu

Kısa süre önce Shiba Inu, 0.000030 dolarlık destek alanında yoğun talep baskısı ile yükseldiği görüldü. Parite, fiyatta V şeklinde bir toparlanma başlattı ve son 4 günde %26 değeri kazanımını gözler önüne serdi. 23 Aralık’ta popüler meme token fiyatı 0.0000375 dolar seviyesindeki direnci kırarak yatırımcılar için başka bir giriş fırsatı sağladı.

Ancak şu anda SHIB, bu destek seviyesini tekrar test ediyor. Buranın başarıyla testi, ralliyi güçlendirecektir. Yatay direncin yanı sıra SHIB fiyatı 50 günlük MA hattını geri almaya çalışıyor. RSI 51 ile nötr bölgenin üzerine çıkarak yükseliş hissini aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar