Dogecoin (DOGE) Grafiklerinde Kırmızı Alarm! Bu Destek Önemli!

Dogecoin (DOGE) grafiklerini ele alan analistler kripto para biriminde bu seviyelerin hareket yönü adına kritik olduğunu vurguladı!
00:25
8 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarının önde gelen meme token’ı olan Dogecoin (DOGE), 0,076 dolar seviyesinden geriledi. Meme token’ı bekleyen hareket ne?

DOGE’a Fed Etkisi!

Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının ardından ABD hisse senetlerindeki düşüşle birlikte ABD doları ve ABD getirilerindeki artış, kripto para fiyatları ve dolayısıyla gün içi gerileme üzerinde geniş bir baskı oluşturabilir. Ayrıca bu durumun önemli miktarda FTX/Alameda ile ilgili hacimlerinden büyük ölçüde etkilenmiş olan yıllık ortalamanın oldukça altında olduğuna dair bir uyarı ekledi. Jerome Powell, faiz artış hızının yeniden artabileceği ve enflasyonist baskıların sıcak kalması durumunda faiz oranlarının beklenenden daha yüksek olabileceği konusunda uyarıda bulundu. Dogecoin açıklamalar sonrasında yaşanan düşüşle 0.074 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Dogecoin balinalarının önemli miktarda token’ı Binance’ten kendi cüzdanlarına taşıdıklarına dair haberler, Dogecoin pazarındaki iyimserliği kaldıramadı. Blockchain izleme platformunun Twitter hesabı Whale Alert’e göre, Salı günü dünyanın en büyük borsasından bilinmeyen bir cüzdana 67.455.315 DOGE aktarıldı. Mevcut fiyatta, bu token’lar kabaca 5.0 milyon dolar değerinde.

DOGE’da Balina Aktivitesi!

Önemli miktarda token’ı borsalardan çıkaran yatırımcılar, uzmanlara göre kripto para birimi için yükseliş olarak görülüyor. Çünkü borsadaki token’larını satma planları olmadığı anlamına gelebilir. Aksine artan satış baskısının bir öncü göstergesi olabileceğinden, önemli döviz girişleri genellikle bir kripto para birimi için düşüş olarak görülür. Dogecoin boğaları, kripto para biriminin 0,072 dolarlık bölgeden destek bulmaya devam edebileceğini umuyor olabilir. Çünkü bunun altında bir kırılma, Dogecoin’in 0,066 dolar bölgesindeki 2022 sonundaki düşük seviyelerine doğru yeni bir düşüşün kapısını açabilir.

Öte yandan Dogecoin’in son zamanlarda 200 günlük hareketli ortalamasının altına kesin bir şekilde kırılması ve Şubat sonundaki 0,0782 dolar bölgesindeki destek, kripto para biriminin yakın vadeli görünümü için kötü bir işaret olmaya devam edebilir. Daha geniş kripto piyasası duyarlılığında büyük bir gelişme olmadığında, 0,07 doların üstündeki dirençte bir kırılma zor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar