X


Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi! Dogecoin Kritik Eşiği Zorluyor, İşte Önemli Seviyeler!

Birçok kripto para yatırımcısını zengin eden, çok daha fazlasının da zarar girmemesine sebep olan Dogecoin (DOGE) daha büyük bir ralliye mi hazırlanıyor?
16:54
15 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC) 48.000 dolar testini yaptı ve beklenen kar satışlarıyla birlikte bir miktar geri çekildi. Fiyat SMA 200 seviyesinin üzerinde tutunmayı başardığı için altcoinlerde yükseliş beklentisi devam ediyor. Özellikle Dogecoin (DOGE) yeniden mayıs ayı seviyelerine ulaşabilmek için ciddi bir fırsat yakaladı. Peki Doge için güncel takip edilmesi gerekilen seviyeler neler?

Dogecoin (DOGE) Yükselecek Mi?

Son bir haftada %40 artan Dogecoin (DOGE) fiyatı kısa vadeli yatırımcılara ciddi kazançlar sağladı. Ancak Elon Musk pompalamasıyla alım yapan yatırımcıların önemli kısmı 0,5 dolar ortalamasıyla zararlarını kapatmayı bekliyor.

Dogecoin 0,3 dolar sınırında mücadelesine devam ediyor. Fiyatın yeniden destekleri kırmaması için Bitcoin fiyatının en azından sabit kalması gerekiyor. Gün içinde Binance borsasında 0,313 dolara kadar yükselen fiyat şu an 0,294 dolarda bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yukarıdaki grafikte önemli destek seviyelerini görüyorsunuz. Ana direnç seviyesinde bulunan fiyat 0,16 dolardan bu yana istikrarlı yükselen trendini koruyor. Boğalar güç kaybetmez ve Bitcoin bir süre daha yerinde sayarsa Dogecoin (DOGE) yukarı yönlü hareketini devam ettirebilmek için yeterli enerjiyi toplayabilir.

Dogecoin (DOGE) Önemli Seviyeler

Son altı haftadır 100 MA altında kalan Dogecoin (DOGE) bunun üzerinde tutunabilirse ciddi bir yükseliş potansiyeli yakalayabilir. Ancak bu çizginin korunamaması durumunda 0,26 ve 0,239 destekleri test edilecektir. Bitcoin fiyatına bağlı olarak bu desteklerden tepki alımları gelebilir. Ancak genel piyasaların yönünü aşağı çevirmesi durumunda en iyi ihtimalle Dogecoin (DOGE) 0,2 desteğini korumaya çalışacak.

Stokastik RSI şu sıralarda ciddi anlamda şişmiş durumda yani kısa süre içerisinde kendini yukarı atamayan fiyat büyük bir ihtimalle küçük çaplı geri çekilmeler yaşayacaktır. RSI seviyesi 70’in üzerinde ne kadar tutunabilir bilinmiyor ancak buradan düşmediği sürece yükseliş ihtimali bulunuyor. Elbette bu sürenin uzaması bu ihtimali zayıflatacaktır.

Öte yandan Elon Musk ve Mark Cuban Dogecoin’e ihtiyacı olan desteği dün verdi. Takas aracı olarak en iyi alternatif Dogecoin’dir diyen ünlü milyarderler fiyatın yukarı yönlü hareketine ivme kazandırdı.

Teyit edilmiş yükselen kanal ve güncel veriler Dogecoin için boğa piyasaları sinyali gönderiyor. En önemli direnç olan 0,32’nin aşılması %30-40’a varan hızlı yükselişlere kapı aralayabilir.

Ancak bildiğiniz üzere kripto para piyasaları son derece risklidir. Özellikle Dogecoin (DOGE) için memes tokenlar normalden çok daha fazla risk içerir, burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar