Reklam

Dikkat: Uzmanlar Bu Token’e Karşı Uyardı!

HEX isimli token tamamen dolandırıcılık mı içeriyor?
21:00
8 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri devamlı olarak artıp yeni projeler sektöre girmeye devam ettikçe, kripto para yatırımcılarını kandırmaya çalışan token‘lerin sayısı da paralel bir şekilde yükseliş yaşıyor.

İçerik Rehberi

HEX Projesine Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde piyasaya giriş yapan ve girdiği andan itibaren bütün gözleri üzerine çeken bir proje de bunun en güncel örneği oldu. Yatırımcılara ”çok hızlı bir şekilde büyük kazançlar” getireceğini vaat eden HEX isimli proje, şimdiden sektörün ileri gelenlerinin tepkisini çekti.

Ünlü kripto para analisti Alex Krüger‘in ”aptallık ve açgözlülük” olarak nitelendirdiği Ethereum tabanlı proje, 2,5 yıl gibi kısa bir sürede 10.000 kat kazanç vaat etmekte. Token satışından 3 milyon doların üzerinde yatırım elde eden HEX, bütün bu iddialı vaatlerine rağmen yatırımcılardan para toplamaya ise devam ediyor.

Aslında 2017 yılında da buna çok benzer vaatlerde bulunan Bitconnect projesi ilk aylarda dengeyi koruyabilse de daha sonra tahmin edildiği gibi iflas etmiş ve yatırımcıları kandırarak paralarla ortadan kaybolmuştu. Sektörde Bitconnect’e ve HEX’e benzer birçok proje doğmuş ve batmış olsa da, insanlar hala bu tip token’lere yatırım yapmayı sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar