Dikkat! Ünlü Platform Açıkladı: LUNC, Yıl Sonunda Bu Seviyede Olabilir! İşte 2025 ve 2030 Tahmini!

Terra (LUNC) kripto para yatırımcısının odak noktası olurken, önde gelen bir platform uzun vadede LUNC tahminini açıkladı. 
18:30
4 Aralık 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra (LUNC) kripto para yatırımcısının odak noktası olurken, önde gelen bir platform uzun vadede LUNC tahminini açıkladı.

LUNC, Yeni Zirvelere Çıkacak!

Terra Classic, özellikle Binance yakımları sayesinde  geçtiğimiz hafta  %5,90’ın üzerinde artış kaydetti.  An itibariyle  0.000173 dolardan işlem gören LUNC, yatırımcının odak noktası olmaya devam ediyor.  Terra Classic için şu anda dolaşımda olan arz miktarı 5.979.579.350.243. Toplam piyasa değeri ise 1.035.437.847 dolar. Uzmanlara göre, özellikle yakımlar bu süreçte büyük rol oynayacak. Son 30 gün içinde, LUNC’nin fiyatı %23,12 düştü. Bunun en önemli sebebi FTX krizinden  kaynaklanan satış baskısı ve yatırımcıda oluşan güven sorunu. Terra Classic’in fiyatı son 3 ayda %43,18 düştü. Bu süreçte meydana gelen sürpriz rallilere rağmen, LUNC fiyatı makoekonomik şartlardan ve Fed’in faiz artırımlarından büyük oranda etkilendi. Önde gelen platformlardan Bitnation’daki analistler uzun vadede LUNC fiyatını tahmin etmek için çeşitli teknik göstergeleri kullandı.

Uzmanlar, tahminlerinde göreli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), ortalama gerçek aralık (ATR) ve bollinger bantlarını kullandıklarını belirtti. Kripto para piyasasının oldukça volatil olduğu biliniyor. Bu yüzden Terra Classic’in  uzun vadede fiyatını tahmin etmek zor. Birçok faktör, fiyatı etkileyebilir. Analistler, LUNC‘un 2022 yılında maksimum 0,000312 dolara  ulaşmasını bekliyor. Analistlerin 2023 fiyat tahmini ise 0,000485 dolar. Stratejistlere göre, LUNC 2024’te 0,000658 doları hedeflerken, 2025’te ise 0,000831 dolara tırmanabilir. Son olarak, uzmanlar LUNC’un 2030’da  0,001697 dolara çıkmasını öngörüyor.

LUNC, Hedefe Doğru İlerliyor!

Binance, LUNC yakımlarında zirvede yer almaya devam ediyor. Binance, Kasım ayında 6,3 milyar LUNC yaktı. Yakma işleminin ardından, Binance’ toplamda 20,1 milyar LUNC yakmış oldu. Bugüne kadar yakılan LUNC sayısı ise 35,2 milyarı geçti. LUNC topluluğu yeni yol haritası doğrultusunda, yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Terra Rebels grubu Terra Station ve Terraform Labs’a bağımlılığı azaltmak için kendi Terra Classic cüzdanını tanıttı. Bu gelişme, grubun bütçeli bir çalışma modeline geçmeyi planladıklarını belirterek LUNC zincirini terk etme söylentilerini çürütmesinden bir gün sonra geldi.

Kripto para piyasası FTX krizi ve sonrasında yaşanan domino etkisinin baskısı altında ayakta kalma mücadelesi verirken, yatırımcıların Terra Classic‘e yönelik ilgisi azalmıyor. Uzmanlara göre, LUNC topluluk odaklı bir altcoin projesi haline geldikten sonra tıpkı Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi meme coin’lere benzer bir yapıya büründü.  Bu nedenle LUNC’un önümüzdeki günlerde sürpriz ralliler yapması şaşırtıcı olmayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar