Dikkat! Bitcoin’i Unutun! Bu 6 Altcoin 4. Çeyrekte Şaha Kalkacak!

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken. uzmanlar uzun vadede rekor seviyelere ulaşma potansiyeline sahip 6 altcoin projesine dikkat çekti. 
15:30
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) yerinde sayarken. uzmanlar uzun vadede rekor seviyelere ulaşma potansiyeline sahip 6 altcoin projesine dikkat çekti.

MATIC, Uzun Vadede Merge’ten Nemalanacak!

Kripto para piyasasının değeri son 24 saatte %1,52 oranında düştü ve an itibariyle 923,12 milyar dolarda. Uzmanlara göre, Fed’in para politikasından geri adım atması sonucu Bitcoin ve bazı altcoin’ler tekrar eski parlak günlerine dönebilir. Bu yüzden, Coin Edition analistleri dipten alım fırsatı veren ve uzun vadede yeni rekorlar kırabilecek 6 altcoin’i paylaştı. Listenin zirvesinde Ethereum (ETH) yer alıyor. Uzmanlara göre, Merge güncellmesi hayal kırıklığı yarattı ancak fiyata etkisi ayı piyasası nedeniyle zaman alabilir. Ethereum’un kurumsal yatırımın göz bebeği olması bekleniyor. Listedeki bir sonraki altcoin Polygon (MATIC). ETH ağındaki işlem sürelerini hızlandırmak ve işlem maliyetlerini azaltmak için geliştirilmiş bir Katman-2 ölçekleme çözümü olan Polygon ayı piyasasında da yeni ortaklıklar ve projeler duyurmaya devam ediyor. ETH’nin Merge etkinliği göz önüne alındığında, ETH ekosistemi önümüzdeki birkaç ay içinde genişledikçe  MATIC de bu süreçten nemalanacak.

Listedeki bir sonraki altcoin Ripple (XRP). ISO 20022 uyumlu bir token alan XRP, kullanım alanı ve işlev açısından zirvelerde yer alıyor. XRP’nin bankacılık alanında potansiyel olarak mevcut SWIFT sistemini değiştirmek veya entegre etmek için kullanılabileceği devrim anlamına geliyor. Havale sistemine yeni bir boyut kazandıran Ripple, SEC ile 2 yıllık bir yasal savaşta, ancak davadaki son gelişmeler, durumun Ripple lehine döndüğünü ortaya koyuyor. Ripple davayı kazanırsa, XRP fiyatı rekor seviyelere çıkabilir.

Chainlink: 1500 Proje!

Analistlerin listesindeki bir sonraki altcoin Algorand (ALGO). ALGO, XRP’ye benzer şekilde, mevcut SWIFT sistemiyle potansiyel olarak değiştirilebilen veya entegre olabilen ISO 20022 uyumlu bir token konumunda. Algorand blok zinciri, platformun yerel token’ı ALGO dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleriyle işlem yapmak için kullanılabilen ölçeklenebilir bir blok zinciri ağıdır. Hızı ve düşük maliyeti nedeniyle proje umut vaat ediyor. Uzmanlar ayrıca Cardano’ya (ADA) dikkat çekiyor. Vasil hard fork güncellemesinin lansmanının ve gelecek yıl için büyüme yol haritasının açıklanmasının ardından, analistler ADA’nın büyük işler başarabileceğini iddia ediyor.

Ayrıca Cardano geliştirme şirketi Emurgo’nun kurucusu Ken Kodama, yakın tarihli bir röportajda şirketin ekosistemin büyümesini artırmak için önümüzdeki 3 yıl içinde 200 milyon dolardan fazla yatırım yapacağını söyledi. Listedeki son altcoin Chainlink (LINK). Ekosistemi 1.500’den fazla projeye genişleyen blockchain oracle şirketi Chainlink, son zamanlarda büyük ortaklıkar kurdu. Buna ek olarak, SWIFT kısa süre önce blockchain veri şirketi ile ortaklığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar