X

Dev Kripto Para Borsasından 15 Altcoin için Üzücü Haber

Dev kripto para borsası Crypto.com, yeni haftada kazanç programı Crypto Earn'den 15 altcoin'in çıkarıldığını duyurdu.
13:00
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ayılar hakimiyetlerini artırmış olsa da yatırımcılar Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve diğer köpek temalı kripto paralara olan inançlarını kaybetmiş değiller. Son birkaç gün içinde köpek temalı kripto paralar yüzde 40’a varan yükselişler kaydetti. Bu, kripto para topluluğunun ayı piyasasının ortasında yatırımcıların diğer altcoin’lere kıyasla köpek temalı altcoin’lere daha fazla inandıklarının bir göstergesi. Bununla birlikte, önde gelen kripto para borsalarından Crypto.com, sadece köpek temalı kripto paralar için değil birçok kripto para için kazanç programı desteğini sonlandırdı.

15 Altcoin için Program Desteği Sonlandırıldı

Kripto para borsası Crypto.com, yeni haftada kazanç programı Crypto Earn’den 15 altcoin’in çıkarıldığını duyurdu. Borsanın kazanç programı Crypto Earn’den çıkardığı altcoin‘ler listesinde SHIB, DOGE, FLOW‘un yanı sıra XTZ, MKR, EOS, OMG, FLOW, KNC, ICX, COMP, BIFI, ONG, GAS, STRAX ve BNT yer alıyor.

Öte yandan borsa, kazanç programına Near Protocol (NEAR), Zilliqa (ZIL) ve Fantom’u (FTM) dahil etti.

Crypto.com, yakın tarihli bir blog gönderisinde mevcut sabit vadeli mevduatlar için programın dönem sona erene kadar devam edeceğini doğruladı. Ancak, 28 Haziran’dan itibaren söz konusu altcoin‘ler için kullanıcıların mevduatları otomatik olarak kullanıcıların cüzdanlarına iade edilecek.

Borsanın Kararına Tepki Yağdı

Topluluk odaklı Shiba Inu, kripto para ekosistemindeki en sadık takipçilere sahip olmasıyla bilinmektedir. Bu nedenle Crypto.com’un son hamlesine özellikle Shiba Inu topluluğundan tepki yağdı. Bazı yatırımcıları, Crypto.com’u SHIB’in çıktığı kutlu yolculuğun ortasında stake avantajlarına müdahale etmesinden dolayı platformu dolandırıcılık yapmakla suçlayacak kadar ileri gitti. Ökeli yatırımcılar, borsanın aldığı karardan dolayı ağır para cezasına çarptırılmasını bile talep etti.

Borsanın ayrıca bazı stablecoin’ler için faiz oranları da değiştirmesi de tepkiye neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar