Decentraland (MANA) Teknik Analizi: Uzman Yorumları ve Beklentiler

MANA fiyatı geçtiğimiz son 24 saatte %9'un üzerindeki yükseliş ile 4 doları aşmayı başardı.
17:15
19 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Decentraland (MANA), grafiklerde aşırı alım konumundan kısa vadeli bir düzeltmeye geçişi ortaya koydu. 20 MA ve 50 MA, %38.2 fibo seviyesinde POC’si MANA‘nın hızlı bir toparlanma senaryosunun göstergeleriydi.

MANA Grafikleri

MANA fiyatı geçtiğimiz son 24 saatte %9’un üzerindeki yükseliş ile 4 doları aşmayı başardı. MANA, bir kama kırılmasının ardından tutarlı alım hacmi oluşturmaya devam ederken son 30 gün %60’ın üzerinde kazanç sağlamayı bildi. 4 saatlik grafik göstergelerinde  göre MANA, Bollinger Bantları’nın aşırı uçlarında işlem yaptıktan sonra bir düzeltme için sıraya girdi.

13 Kasım tarihinde MANA, benzer hareketler izledikten sonra %30’a yakın bir düzeltme kaydetmişti. Fiyat 50 MA’nın birleştiği noktada destek bulurken RSI ve MACD’deki mevcut eğilim de yakın vadeli tehditler sundu. RSI aşırı alım bölgesinde işlem görürken MACD potansiyel bir çift tepe oluşumuna maruz kaldı.

Uzmanların beklentileri ise MANA’nın %18 ila %20 arasında düşüşle %38.2 fibo seviyesine bir savunma bölgesine çekilmesidir. Bu bölge, 20 MA, 50 MA ve Visible Range POC tarafından 3.26 dolar olarak belirlendi. İdeal olarak bu birleşme satış baskısını hafifletirken MANA‘nın bir sonraki adımı başlatmasına destek sağlayacaktır. Bunun yanı sıra başka bir destek alanı %61.8 fibo seviyesini oluşturuyor ve daha derin bir satışın önüne geçebilir.

Sonuç ve Beklentiler

Genel bir değerlendirmenin ardından MANA, RSI ve Bollinger Bantlarındaki aşırı alım eğiliminden dönüş noktasında ve destek noktası arıyor. MACD göstergesi de görünümü onaylarken MANA‘nın önümüzdeki seanslarda aşağı yönlü hareket etmesini ve %38.2 fibo seviyelerinde destek bulması beklenebilir. Bahsedilen bölge, yatırımcıların bir sonraki rallinin inşa edilmesi adına ideal bölge olarak hizmet edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar