reklamı kapat

Consensus 2018 Kripto Piyasasını Olumlu Etkiler Mi?

13 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Ünlü analist ve Fundstrat yönetim müdürü Robert Sluymer New York’ta düzenlenen Consensus 2018 organizasyonunun Bitcoin’in en hızlı yükselişini başlatacağını ifade etti.

Sluymer kripto piyasasının toparlanacağını öne sürdü ve şunları ekledi:

Düzenlemelere karşı verilen tepkilerin etkisi giderek azalıyor. Artık kriptolarla ilgili riskler en az seviyede. Blockchain Haftası’nın boğa sezonu başlatacağını düşünüyorum.

11 Mayıs’ta başlayan ve 1 hafta sürecek konferansta birkaç ağır top da yer alıyor; St. Louis Federal Bankası başkanı James Bullard, Avrupa Parlamentosu üyesi Eva Kaili ve Twitter CEO’su Jack Dorsey bu isimlerden bazıları.

2015’te düzenlenen Consensus organizasyonuna 1500 kişi katılmıştı. Ertesi yıl katılımcı sayısı neredeyse 2 katına çıkarak 2700’e ulaştı. Bu yıl ise yarısı ABD dışından olmak üzere toplamda 8000 kişinin Consensus’a katılması bekleniyor.

Sluymer’a göre tarihsel bakılırsa Bitcoin fiyatı her Consensus’tan sonra yükseliyor. Bu durum hackathon organizasyonu ve Blockchain iş fuarı için de aynı görünüyor. 2015 yılı Consensus organizasyonundan sonra Bitcoin fiyatı yaklaşık %23 değer kazanmıştı. Bitcoin bir dönem 19.500 dolar seviyesine kadar çıkıp takip eden aylarda değer kaybederek 6.000 dolara kadar gerilemişti. Sluymer’a göre Bitcoin’in tekrar hızlı düşüş yaşaması olası görünmüyor.

Fundstrat spekülasyonlardan çok gerçeklere dayanan teknik analizler sağlamayı hedefliyor. Fundstrat genelde Bitcoin’e olumlu yaklaşsa da Güney Kore’nin en büyük borsası Upbit’in yetkililer tarafından gözetim altına alınması ve Mt. Gox soğuk cüzdanlarından Bitcoin gönderilmesi gibi olaylar geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in değer kaybetmesine sebep olmuş olabilir.

Geçtiğimiz Consensus’ta Bitcoin fiyatı fırladığı zaman herhangi bir borsaya baskın olmamıştı ve piyasa şimdi olduğu kadar balinaların yönlendirmelerine açık değildi. Terazinin bir kantarında olumlu gelişmeler, diğerinde ise olumsuz gelişmeler bulunuyor. Hangi tarafın ağır basacağını önümüzdeki haftalarda hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.