reklamı kapat

Taklimakan Network Token’i YoBit Borsasında Listelendi İddiaları

12 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Taklimakan Network kullanıcılarını önemli bir konuda bilinçli olmaya çağırıyor. Görünüşe bakılırsa platformun TKLN token’lerinin resmi olmayan kopyaları kripto para borsası YoBit üzerinden geçtiğimiz günlerde işlem görmeye başladı. Taklimakan ekibi TKLN token satın almak isteyen ya da TKLN ile ilgilenen bütün kullanıcıların bir gerçeği göz önünde bulundurmalarını istiyor. Buna göre Taklimakan ICO’su 9 Haziran 2018 tarihinde sona erene dek platformun token’leri herhangi bir borsada listelenmeyecek.

Ayrıca Taklimakan Network ekibi sözü edilen kripto para işlem platformu YoBit’in TKLN token’lerin ICO sona ermeden önce borsada listelenmesi konusu hakkında şirkete herhangi bir temasta bulunmadığını ifade etti. Üstelik Taklimakan temsilcilerinin kopya TKLN token’lerin platformda listelenmesi konusuna ilişkin YoBit borsasıyla görüşme girişimlerinin tamamı da yanıtsız kaldı. Sonuç olarak Taklimakan Network ekibi TKLN satın alan kullanıcılarına token’lerin yalnızca ICO aracılığıyla satıldığı konusunda garanti veriyor. Platformun ICO’suna taklimakan.io adresinden erişilebiliyor.

Ayrıca şirket kamuoyunu ICO etkinliği dışında satın alınan herhangi bir token’i tanımayacağı konusunda uyarıyor. Buna göre ICO haricinde satılan token’lerin Taklimakan Network platformunun kullanıcılarına sunduğu araçlara ya da hizmetlere erişimi bulunmayacak. Taklimakan Network’ün token’i TKLN’yi satın almak isteyen ya da token hakkında çıkan haberleri ve son güncellemeleri takip eden kullanıcıların herhangi bir satın alma işlemi yapmadan önce yalnızca güvenilir kaynaklarda bulunan haberlere itibar etmeleri tavsiye ediliyor. Bahsedilen güvenilir kaynak ise şu şekilde tanımlanıyor: Şirketin sosyal medya sayfaları ve web sayfası. Böylece kullanıcılar muhtemel dolandırıcılık faaliyetlerinden kendilerini koruyabilecekler.

Taklimakan uygulaması kripto para yatırımları hakkında profesyonel ve mantıklı kararlar vermek arzusuna sahip her düzeydeki kullanıcıyı desteklemeyi amaçlayan araçlara ve kitlesel kaynaklı işlem hizmetlerine erişim sağlayan bir platform olarak tanımlanıyor. Platform ilk olarak Blockchain teknolojisine ve kripto paralara yönelik sahip olunan farkındalığı artırabilmek için eğitim odaklı bir işletme platformu şeklinde tasarlanmış. Öte yandan Taklimakan ekibi platformun halen devam eden ICO’sunda toplanması hedeflenen asgari miktara yalnızca bir ay içerisinde ulaşıldığını topluluğa duyurdu. Konuya ilişkin çıkan haberlerin giderek yayılmasının ardından şirketin TKLN token’ine olan ilgi de tırmanışa geçti. Projeye yönelik duyulan ilgi dolandırıcıları da harekete geçirmişe benziyor.

Taklimakan Network CEO’su Rashid Yussup resmi olmayan TKLN token kopyalarının halka sunulduğunu öğrenince hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek konuya ilişkin birtakım değerlendirmelerde bulundu. Yussup yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kaydetti:

Şirketimizin amacını kripto para işlemleriyle ilgilenen herkese güvenilir nitelikte rehberlik hizmetleri her daim sunmak şeklinde tanımlayabiliriz. Hep birlikte şahit olduğumuz bu talihsiz olay güvenilir ve teyit edilmiş bilgilerin token kullanıcıları için ne kadar önemli olduğunu bir kez gözler önüne seriyor. Taklimakan Network kripto paraları tüm dünyada daha da yaygınlaştırma görevinde lider rolü üstlenmeyi hedefliyor. Bütün token işlemcilerini ve kripto para satın almak isteyen tüm kullanıcıları işlemlerini yapmadan önce gereken özeni göstermeleri konusunda uyarıyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.