X


Community Gaming, Blockchain Tabanlı Çözümler İçin Yatırım Aldı

Blockchain tabanlı şekilde eSpor turnuvaları düzenleyen ve bunu otomatik hale getiren şirket 2,3 milyon dolar yatırım aldı.
23:43
1 Temmuz 2021

Şirket eSpor alanında blockchain tabanlı geliştirmeler yapıyor. Otomatikleştirilmiş eSpor turnuvalarını blockchain altyapısıyla sunmak isteyen Community Gaming bugün 2,3 Milyon dolar tutarında yatırım aldı. Şirketin almış olduğu bu yatırım mevcut hizmetlerini daha da geliştirmek ve şirketi büyütmek için kullanılacak.

Community Gaming Nedir?

Online ve yerel eSpor turnuvalarının yönetilmesi ve katılımcılara anlık ödül dağıtımı gibi hizmetler veren şirket tüm bunları blockchain teknolojisini kullanarak yapıyor. Hatta katılımcılara ödüllerini kripto para olarak da verebiliyor.

Yapılan eSpor turnuvalarında kusursuz bir yönetim akışı ancak blockchain ile mümkün olabilir diyen Community Gaming özellikle ödüllerin dağıtılması noktasında otomatik bir yapı kurmayı başarmış. Bu özelliği sayesinde eSpor turnuvalarına katılım gösteren sporcular da kendilerini daha da güvende hissedebiliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Faaliyetlerine 2017 yılında başlayan Community Gaming ilk olarak yerel ağ tabanlı (LAN) turnuvalarda kullanılmaya başlandı. Bu şekilde o dönem yaklaşık 200 farklı etkinlikte görev aldı ve kendini ispatladı.

Community Gaming CEO’su Chris Gonsalves yakın zamanda verdiği bir röportajda şirketinin çevrimiçi etkinlikleri de yönetebilecek güce ulaştığını ve eSpor alanında ciddi bir pazarı oluşturacaklarını söylemişti.

Şirketin sadece bu yıl ev sahipliği yaptığı etkinliklerin sayısı 300’ü aştı.

Community Gaming 2,3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Şirketin girmiş olduğu yatırım turunu CoinFund yönetti. ConsenSys ile tohum yatırımını alan şirket kısa süre sonra aldığı 2,3 milyon dolarlık ikinci yatırımla ilgi odağı haline geldi. CoinFund yakın zamanda Solana ağının yatırım turunda da aktif rol almıştı.

Yatırım turuna katılan ve destek olanlar arasında Dapper Labs, Animoca Brands, Multicoin Capital, 1kx, Warburg Serres ve Hashed bulunuyor. Bunların dışında Kevin Durant’ın Thirty Five Ventures, Marc Pincus’un WorkPlay Ventures, Play Ventures, WhaleShark ve GenG Esports ve Rally Network’ün kurucusu Kevin Chou şirkete katkı sağlayanlara arasında yer alıyor.

Aşağıdaki görselde şirketin yaklaşan eSpor turnuvalarını görüyorsunuz.

Community Gaming Neyi Hedefliyor?

Öncelikle CG ekibinin neredeyse tamamı eSpor turnuvalarına ilgili olduğu için yani bir ihtiyacı karşılamak adına bu işe girişmiş, Community Gaming bir fayda üretiyor.

Turnuva organizatörlerinin yaşadıkları sorunları bizzat sürecin içinde olduklarından dolayı tespit edebilecen CG ekibi, bunları blockchain tabanlı bir yapıyla ortadan kaldırmayı hedeflemiş. Önce çevrimdışı etkinliklerle başlayan şirket sonrasında bunu online altyapıya taşıdı.

Şirketin ana hedefi turnuva organizatörlerinin kredi kartı veya MetaMask cüzdanlarını CG sistemlerine bağlayarak kolay biçimde turnuva organize etmesini sağlamak. Yani organizatör tüm şartları belirleyecek, ödül dağılımını sisteme işleyecek ve Community Gaming bunu kazananlar arasında planlandığı gibi blockchain altyapısıyla dağıtacak.

Tüm bu işlemler için organizatörlerin beş dakika gibi kısa bir zaman ayırması istenecek.

Evet Community Gaming bu hedeflerinin bir kısmını hali hazırda gerçekleştirmeyi başardı. Ancak daha fazlası için yani çok ciddi sayıda oyun alternatifinin sisteme entegre edilebilmesi adına, bu yatırıma ihtiyaç duyuyordu. Sonuç olarak beklenen yatırım geldi ve şirket hedeflerine daha hızlı şekilde koşabilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar