X

Solana (SOL), Dev İsimlerden 314 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Solana Labs'e dev yatırım!
22:11
9 Haziran 2021

Solana blockchain ağının arkasındaki geliştirme ekibi Solana Labs, dev yatırım firmalarının da olduğu fonlamada 314 milyon dolarlık bir sermaye toplamayı başardı.

Solana Labs’e Dev Yatırım

Solana Labs’e yatırım yapanlar arasında Polychain Capital, Andreessen Horowitz, Alameda Research, Blockchange Ventures, CMS Holdings, Coinfund, CoinShares, Collab Currency, Memetic Capital, Multicoin Capital, ParaFi Capital, Sino Global Capital, Jump Trading, ve  Boys Noize yer alıyor. Kripto para sektörünün en büyük fonlarının Solana‘ya yatırım yapması ise tesadüf gibi gözükmüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Solana şu an için Ethereum’un en büyük rakiplerinden birisi olarak görülüyor ve ağdaki sansasyonel işlem hızı bunun en büyük sebebi. Tabii ki Solana’nın FTX kripto para borsası ile olan bağlantıları da büyümesine katkı sağladı. Binance’in Binance Smart Chain ağını dolaylı yoldan yönetmesi gibi FTX’in de Solana ağını yönettiği ve ağdaki projeleri desteklediği biliniyor.

“Solana, Nasdaq Hızına Yetişebilir”

Akıllı kontrat tabanlı ağ Solana, çok daha yüksek bir işlem hızına ve düşük işlem ücretlerine sahip. Proof-of-History isimli bir konsensüs yapısı kullanan Solana’nın rakibi Ethereum’dan ayrılan en büyük özelliği de aslında bu. Solana Labs kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko konu hakkında yaptığı açıklamada her blockchain ağının kırılma noktası olduğunu belirterek sıradaki hedeflerinini ise 1 milyar kullanıcıya ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Andreessen Horowitz yöneticisi Ali Yahya ise konu hakkında yaptığı açıklamada Solana’nın yüksek hızlı performansının aslında blockchain ağlarının Nasdaq’ın eşleşme motorlarının hızına yetişebileceği anlamına geldiğini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar