f Çöken Dev Altcoin'in Fiyatında Büyük Yükseliş! Yüzde 20'ye Dayandı! İşte Yükselişin Perde Arkası! › COINTURK

Çöken Dev Altcoin’in Fiyatında Büyük Yükseliş! Yüzde 20’ye Dayandı! İşte Yükselişin Perde Arkası!

Özet

  • Curve DAO'nun (CRV) fiyatı son 24 saat içinde yüzde 17 artarak 0,6638 dolara yükseldi.

  • Bu yükseliş projenin kurucusu Michael Egorov'un hack saldırısının yarattığı tahribatı düzeltebileceğine olan inanç ve topluluk desteği ile tetiklendi.

  • Toplam işlem hacmindeki yüzde 100'e yakın artış, bireysel yatırımcılar ve kurumsalların Curve Finance'e olan inancın devam ettiğini gösteriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
15:33
5 Ağustos 2023

Curve DAO‘nun (CRV) fiyatı üst üste ikinci günde, karşı karşıya kaldığı büyük sıkıntıların yakında sona erebileceğine dair artan olumlu duygulardan aldığı güçlü hızla yükseliyor. CRV’nin fiyatı son 24 saat içinde yüzde 17’nin üzerinde artışla 0,6638 dolardan el değiştiriyor. Mevcut fiyat hareketi Curve DAO, geçtiğimiz hafta boyunca gördüğü değer kaybının büyük bir kısmını telafi etmiş oldu.

CRV’nin Fiyatındaki Yükselişin Tetikleyicileri

CRV‘nin fiyatındaki yükselişi sağlayan en önemli faktörlerden biri, projenin kurucusu Michael Egorov’un hack saldırısıyla ve saldırı sonrası oluşan tahribatı düzeltme girişimlerinin protokolün gelecekteki potansiyelini üzerinde artık önemli bir darboğaz oluşturmayacağının garantisini vermesi oldu.

Dahası Egorov, elindeki CRV’leri teminat olarak göstererek aldığı yüksek miktardaki kredileri büyük oranda ödedi ki uzmanlar bunu başarmanın aslında oldukça zor olduğuna inanıyorlar. Egorov’un tasfiye riskiyle karşı karşıya olduğu kredileri ödeyerek kapatmasının yanı sıra, saldırıda Curve Finance‘den çalınan yüksek miktarda fonların önemli bir kısmı saldırgan tarafından zincir üzerindeki verilerle teyit edilen şifreli mesajlar uyarınca protokole geri gönderilmeye başlandı.

Curve DAO‘nun saldırının neden olduğu tahribatı arkasında bırakmak üzere olması genel olarak DeFi dünyasından aldığı destekten geldi. Kurumlar çalınan fonların kurtarılmasına yardımcı olmada kilit bir rol üstlenirken, bireysel yatırımcılar CRV’ye olan inançlarını kaybetmediler ve toplam işlem hacmi son 24 saatte yüzde 100’e yakın artışla 244.47 milyon dolara yükselmiş olması da bu durumu doğruluyor.

Curve Finance’de Kötü Günler Geride mi Kaldı?

CRV’nin fiyatında devam eden toparlanma, önde gelen altcoin‘de en kötü günlerin artık geride kalmış olabileceğine dair olumlu bir işaret. CRV’nin tam bir toparlanma yaşaması için katetmesi gereken hala uzun bir yol olsa da, kripto para dünyası çalınan fonların geri ödenmesiyle birlikte Curve Finance’in Poly Network gibi bir toparlanma yaşayabileceği konusunda rahatlamış görünüyorlar.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI