X

Coinbase’de Listelenen Bu Kripto Para Rekora Koşuyor

Yearn Finance, Coinbase'e adım attı.
11:46
11 Eylül 2020

Coinbase kripto para borsasının bir projeyi listeledikten sonra yarattığı yükseliş etkisi bütün sektörce biliniyor. Geçtiğimiz aylarda bu etkide hafif bir düşüş olduğu görülse de yapılan iki listeleme ile beraber her şeyin eski haline döndüğü söylenebilir.

Coinbase’in yüklü işlem yapan kurumsal yatırımcılara yönelik olan alım satım platformu Coinbase Pro 10 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada Yearn Finance projesini listelediğini belitti. 18 Temmuz tarihinden bu yana %110.000 ralli elde eden YFI, 40.000 dolara kadar çıkarak rekor kırmıştı.

YFI Rekor Tazeleyebilir

YFI’nin 40.000 dolara çıktığı anlarda lider kripto para birimi Bitcoin’in 11.000 seviyesinde olması birçok yatırımcıya şaşırtıcı geldi. Bunun temel sebebi ise Bitcoin’in 21 milyon arza sahipken YFI’nin bunun kat kat altında bir arza sahip olması şeklinde biliniyor.

Yine de Coinbase’in listeleme haberi sonrasında YFI bir anda yükselişe geçti ve 30.000 dolar altından işlem görürken 35.000 dolara kadar çıktı. YFI/USD işlem çiftinde görülen bu yükseliş bütün piyasanın düşüşüne karşı tam anlamıyla bir isyan gibi gözüküyor.

YFI eğer yükselişini sürdürür ve FOMO başlarsa, 40.000 dolar rekoru da kırılabilir gibi gözüküyor. Bitcoin’in son günlerde yeniden hareketlenmesi ve yükselişe yönelmesi, YFI gibi altcoin‘lerin durumunu da iyileştirdi. BTC’nin düşüş yaşadığı anlarda UMA için bir listelenme yapılsa da bunun etkisi çok ters olmuş ve UMA daha fazla düşüş yaşamıştı. Bu da Coinbase etkisinin biraz da BTC fiyatı ile alakalı olduğunu göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar