X

ETH Fiyatı: Ethereum’da Mücadele Sürüyor, Bu Seviye Çok Önemli!

Analistlere göre ETH’da bu seviye aşılırsa 2020 rekoru kırılabilir.
09:41
11 Eylül 2020

Ethereum fiyatı dün Bitcoin’in de (BTC) yükselişe geçmesi ile birlikte güzel bir performans sergiledi ve 380 dolara yaklaştı. Ancak 377 dolar bandında bir reddetme ile karşılaşan Ethereum (ETH) 355 dolara kadar geri çekildi. Mevcut fiyat hareketlerini değerlendiren analistler ise THN’un bir konsolidasyon sürecine girdiğini düşünüyor.

Ethereum Fiyatı

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin 10.400 dolarlık seviyeyi geçmekte zorlandığı için bugün küçük geri çekilmeler görülüyor. Zaten genel itibariyle özellikle ETH ve Ripple (XRP) gibi kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ile birlikte hareket ettikleri için Ethereum’un bir sonraki adımı da BTC’nin fiyat performansına bağlı olacak. Dolayısıyla eğer Bitcoin 10.400 doların üzerine çıkarsa ETH da yükselişe geçecek.

Bunların yanında piyasanın popüler analistlerinden Courtesy of Lucid, ETH’nin bundan sonraki adımı piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para biriminin son düşüşü sırasında güçlü bir destek seviyesi olan noktanın üzerine çıkıp çıkamayacağına bağlı olacak. Analiste göre, bu seviye aşılırsa ve bir destek noktası olarak onaylanırsa Ethereum 2020 yılının en yüksek seviyesini geride bırakmak üzere harekete geçebilir.

Courtesy of Lucid’in belirttiği seviyenin 380 dolar bandı olduğu görülüyor. Zaten mevcut grafiklerde de Ethereum’un 380 doların altın işlem gördüğünü görüyoruz. Dolayısıyla analistin tahmini gerçekleşirse ETH’un yukarı yönlü sergileyeceği küçük bir hamle 2020 yılının rekorunun kırılmasını sağlayabilir.

Bitcoin Etkisi

Lider kripto para biriminin diğer kripto paralar üzerinde etkisi olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Her ne kadar zaman zaman bazı coin’ler BTC’den bağımsız hareket etse de genel olarak piyasa Bitcoin’in yönünde ilerliyor.

Tabii ki Ethereum da bu duruma ayak uyduruyor. Ancak ortaya çıkan veriler ETH’un 2020 yılı içinde BTC’den daha iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Dolayısıyla mevcut düşüş eğilimi bittikten sonra da ETH’un güçlü performansına devam edebileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar