reklamı kapat

Çin’in Madencilik Sezonu Yaklaşıyor: 1 Milyon Makine Tekrar Çalışacak

Çin merkezli madencilik faaliyetleri yürüten Xu Feng ayı sezonu boyunca kapanan madencilerin tekrar açılacağını belirtti.
20:08
1 Mart 2019
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Xu Feng adındaki Çinli madenci bazı Çin bölgelerinde madencilik sezonunun yaklaştığını ve yaklaşık bir milyon makinenin Bitcoin madenciliğine başlayabileceğini ifade etti.

Bitcoin Madencileri

Çin merkezli haber kanalı 8BTC’ye göre madencilik sezonu mayıs ayında başlayacak. Feng birçok madencilik organizasyonunun yıl başında bu yana hazırlıklar yaptığını belirtti. Feng’e göre kendi madencileri için ayırdığı birçok yer çoktan dolmuş ve bazı alanlarda yapım aşamasında olan yerler dahi satılmış durumda:

Birçok madencilik makinesi Sichuan’ın kurak geçen sezonunda kapatıldı. Bu makineler tekrar açılacak ve toplamda yeni makinelerin sayısını 1 milyon olması bekleniyor.

Feng Antminer s9’larını geçen yıl sattığını açıkladı. BTC fiyatının sürekli düşmesi ve elektrik maliyetinin sürekli artması kar etme olasılığını ortadan kaldırdı. Şu anda Feng’in Sichuan’da 6 kripto para madenciliği organizasyonu bulunuyor. Feng 3 bölgedeki madencilik faaliyetlerini 1,5 milyon dolar daha yatırımla genişleterek toplamda 100 bin madencilik donanımına ulaşmak istiyor. Feng’in tahminleri doğruysa madencilerin Bitcoin’e yeniden güvenmeye başladığını söyleyebiliriz.

Bitcoin Yarılanması

Feng birçok yeni madencinin piyasaya girmesinden dolayı madencilerin bu yıl içerisinde kar beklememesi gerektiğini söyledi ve seneye gerçekleşecek Bitcoin yarılanmasının bu durumu değiştireceğini ekledi.

2020’de her blokta üretilen yeni BTC sayısı 12,5’ten 6,25’e düşecek. Kripto para takipçileri daha önceden olduğu gibi yarılanmanın fiyatı yükselteceğini düşünüyor. 2012’deki yarılanmadan sonra Bitcoin fiyatı bir ay içerisinde 12 dolardan 140 dolara kadar yükselmişti. 2016’da ise 500 dolardan 1000 dolara sıçramıştı. Yine de Bitcoin’in sıradaki yarılanmasının eskisi kadar etkili olmayacağını düşünenler bulunuyor, örneğin F2Pool CEO’su Mao Shixing yatırımcıların artık yarılanmaya önceden hazırlanacağını ve yarılanma sırasında çok az etkinin görüneceğini savundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.