X

Çin’den Bir Kripto Para Yasağı Daha! Hedefte Maaş Ödemeleri Var

Kripto paralara getirdiği yasaklarla 2021'de gündemden düşmeyen Çin'den bir kripto para yasağı daha geldi.
14:50
6 Temmuz 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto paralara karşı aldığı tedbirlerle 2021’de gündemden düşmeyen Çin’den bir kripto para yasağı daha geldi. Bir Çin mahkemesi, maaş ödemelerinde USDT veya diğer kripto paraların kullanımına izin verilmemesi kararı verdi.

Maaş Ödemelerinde Kripto Para Kullanımına Yasak

Çinli Blockchain gazetecisi Wu Blockchain, bir Çin mahkemesinin maaş ödemelerinde Tehter (USDT) veya diğer kripto paraların kullanılmasına izin verilmemesini talep eden bir karar aldığını duyurdu.

Wu Blockchain’in bildirdiğine göre, şu anda Çin’de çalışanlarına maaş ödemesi yapmak için USDT kullanan birçok şirket bulunuyor.

Çin’in Kripto Para Yasağı Karnesi

Çin, 2021’de birden fazla kripto para yasağı getirmişti. Eylül ayında Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ve Çin Merkez Bankası kripto paralara karşı yeniden harekete geçmiş, kripto para madenciliği projelerine yatırımların yasaklandığını belirtirken; Çin Merkez Bankası, “Kripto paralarla ilgili finansal aktivite ağır cezalandırılacak” açıklamasında bulunmuştu.

Bundan önce kripto paralarla ile ilgili tedbirler almış ve kripto para madenciliği yasaklanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar