X


Chromia Coin Nedir?

Chromia, ilişkisel Blockchain adını verdikleri sistemi oluşturmak için ilişkisel veritabanını ve Blockchain teknolojisini birleştiriyor. 
13:41
28 Temmuz 2020

Chromia (CHR), Ethereum platformunda çalışan kripto para birimidir. Chromia platformu ise gerçek dünyaya uygulanabilir teknik çözümler oluşturmayı hedefliyor. Bu hedef dahilinde Blockchain teknolojisini kullanan platform, “İlişkisel Blockchain” adını verdikleri bir sistem tasarlıyor.

CHR Coin Nedir?

Chromia token platformu, ilişkisel Blockchain adını verdikleri sistemi oluşturmak için ilişkisel veritabanını ve Blockchain teknolojisini birleştiriyor. Yapılan açıklamalara göre Blockchain, bir kayı defterdiri ve bu kayıt defterinde bir şeyi bulmak için bütün sistemi taramak gerekiyor. İlişkisel veri tabanı ise sosyal ağlara, banaklara ve diğer tüm uygulamalara veri sağlayan bir güçtür. Chromia ise bu iki sistemi entegre ederek gerçek dünya için çözümler üretiyor.

Öte yandan Chromia’nın amacının, kullanıcının kendi amacına uygun tamamen merkezsiz (dapp) uygulama yaratması için fırsatlar sunmak olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla Chromia platformu yalnızca daha önce uygulama yapmış, bu konuda deneyim sahibi ya da bilgisi olanlar tarafından değil; farklı fikirleri olan herkes tarafından uygulama yapılabilmesi için tasarlanan bir platformdur.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chromia coin ise platformun kendi token’ıdır. Her projede olduğu gibi Chromia token sahipleri, Chromia platformunda çeşitli avantajlara sahip oluyor. Bununla birlikte Chromia oyun ekosistemine odaklanan bir platform olduğu için bu alanda da Chromia coin’in çeşitli avantajları bulunuyor.

Bunun yanında Chromia coin, blok ödülü olarak ve işlem ücretlerinin ödenmesinde de kullanılıyor. Ayrıca Chromia token bir “utility token” olarak hizmet veriyor.

CHR Coin Yorum

Chromia coin yorumlarında en çok işlem ücretinin Ethereum’dan daha düşük olmasına değiniliyor. İşlem ücretinin düşük olması da Chromia coin’i bir adım öne taşıyan etken oluyor.

Bunun yanında Chromia token’ın kesin bir merkezsizlik iddiasının olmaması da kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Ayrıca projenin hem bir Blockchain hem de bir veritabanı olması, kullanım durumu açısından oldukça olumlu yorumlar alıyor. Chromia coin yorumlarında bu durum, Blockchain’in hantallığını azalttığı için pozitif karşılanıyor.

Öte yandan Chromia coin’in geleceği konusunda da kullanıcılar ve projeyi inceleyenler oldukça pozitif. Platformun yazılımcılara bildikleri dille çalışma imkanı sunması gelecek vaat etmesi açısından bir artı olarak yorumlanıyor.

Ayrıca daha önce bilindik bir proje olan Chromaway’in bir projesi olması da hem güncel durum açısından hem Chromia coin’in geleceği açısından “umut vaat eden proje” olarak nitelendirilmesini sağlıyor.

CHR Coin Grafik

Chromia coin grafikleri incelendiğinde, yazının yayına hazırlandığı sırada fiyatının 0.0605 dolar olduğu görülüyor. Bununla birlikte CHR coin’in rekor fiyatı 0.1285 dolardı ve şu anda yaklaşık olarak %40 daha düşükten işlem gördüğü ifade edilebilir.

Öte yandan 24 saatlik işlem hacmi 16.010.744 USD dolar seviyesinde olan Chromia coin’in toplam piyasa değeri de 22.549.729 USD.

Bunların yanında projenin yaptığı açıklamalara göre toplamda dolaşımda 1.000.000.000 CHR olacak ve bunun 372.604.491 adedi şu anda halihazırda piyasada bulunuyor.

Chromia Coin Nasıl Alınır?

Kullanıcıların ve araştırmacıların umut vaat eden bir proje olarak nitelendirdiği Chromia Binance’te bulunuyor. Kripto para işlemlerinde kullanılan platformların güvenliği riskin azaltılması açısından büyük önem taşıdığı için, Chromia coin işlemlerinin Binance üzerinden gerçekleştirmesi kullanıcı için avantaj oluşturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar