reklamı kapat

Bitcoin’in Rallisi Başlamadan Bitti Mi?

Bitcoin'in fiyat hareketi devam edecek mi?
21:20
28 Temmuz 2020

Bitcoin boğaları özellikle son iki gün inanılmaz bir yükseliş sergiledikten sonra 11.400 dolar seviyesine kadar ulaştı. 11.400 dolar seviyesine ulaşıldıktan sonra ise hem alış baskısında hem de boğaların gücünde ciddi bir azalma görüldü. Haftalardır görülmeyen volatilitenin son iki günde kendini göstermesi, yatırımcıların tam anlamıyla başını döndürdü.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.900 dolardan işlem görüyor ve 11.000 doları tekrar direnç haline getirdi. Bu durum boğaların fırsatı kaçırdıkları şeklinde yorumlansa da bu üç sebep rallinin henüz bitmediğine işaret etmekte.

Bitcoin, ONS Altının Rallisine Katılabilir

Ünlü kripto para analisti Charles Edwards konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in de aynı ONS Altın gibi güvenli bir liman haline geldiğini ve FED’in para basmaya devam etmesi ile yükselişin de süreceğini düşündüğünü vurguladı.

Bir diğer sebep, kurumsal yatırımcıların BTC taleplerini arttırmaları gibi gözüküyor. Alex Krüger konu hakkında yayınladığı verilerde BitMEX üzerindeki talebin %23, Deribit üzerindeki talebin %24 arttığına dikkat çekti. Sınırlı bir arza sahip olan BTC’ye yönelik talebin artması, boğanın devam edeceğine işaret ediyor.

Üçüncü ve son sebep ise Bitcoin‘in kritik 10.500 dolar direncini kırması olarak gözüküyor. BTC/USD işlem çifti ne zaman 10.500 dolar üzerinde kapanış yapsa, fiyatın yeni bir rekora doğru ilerlediği bilinmekte. Bitcoin fiyatı hem 2019 hem de 2017 yıllarında bu durumu sergiledi ve yatırımcıların beklentileri bu yönde şekilleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.