reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 28/07/2020

Bitcoin fiyatının yükselişinin devamı için ne gerekiyor?
11:25
28 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin dün gece 11.400 dolara kadar yükselmeyi başardı ve boğa piyasasının resmen başladığını gösterdi. Birçok kripto para analisti birkaç gün içerisinde gerçekleşen bu yükseliş karşısında şaşkınlığını saklayamasa da Bitcoin’in uzun süredir devam eden düşük volatil gidişatı aslında buna işaret etmekteydi.

Bitcoin Yorumları

Daha önce tarihinde iki kere 10.500 dolar üzerinde kapanış yapan BTC/USD işlem çifti yine aynı direnç noktasını kırdıktan sonra bir anda %7 seviyesinde yükseliş yakaladı. Bitcoin, ABD Doları bazında hala rekor seviyenin çok altında olsa da Türk Lirası karşısında tarihi rekorunu kırmaya oldukça yaklaştı.

Yaşanan bu yükselişe rağmen Bitcoin’in söz konusu yükselişi koruyabilmesi için bunun birkaç diğer indikatörle de eş zamanlı ilerlemesi gerekiyor. CME Bitcoin vadeli işlem platformu ile spot piyasadaki Bitcoin fiyatı arasında ciddi bir fiyat farkı olduğu görülüyor. CME üzerindeki fiyat 9.600 dolar seviyelerinde ve buralara olacak bir düşüş Bitcoin’i yeniden düşük volatiliteye sahip olduğu günlere geri döndürebilir.

BTC/USD Grafiği

Önde gelen kripto para analistlerinden Mati Greenspan ise bu yükselişin aslında altcoin sezonunun bittiği anlamına geldiğini belirtti. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.900 dolardan işlem görüyor ve 11.000 dolar desteğinin altına indi. Eğer BTC fiyatı 10.500 doların üzerinde kapanış yapmayı başarırsa Greenspan’ın ifade ettiği gibi altcoin sezonunun bittiği düşünülebilir.

Bitcoin teknik analizine bakıldığında ise RSI indikatörünün hala aşırı alım seviyesine gelmediği ve yükseliş için yer bıraktığı görülmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.