X

Cardano Teknik Analizi: ADA’da Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Cardano bir geri çekilmeye mi hazırlanıyor?
11:06
2 Mayıs 2021

Popüler kripto para birimi Cardano’nun (ADA) grafikleri yükseliş momentumunun sonunu işaret ediyor olabilir. ADA fiyatı net bir trend oluşturmaya çalışırken 1.25 dolar ila 1.19 dolar bandına geri çekilmesi olası görünüyor. 1.19 dolar seviyesinin kaybedilmesi 1.14 dolardan 1.01 dolara süren düşüşleri tetikleyebilir. Cardano (ADA), haberimizin hazırlandığı sırada 1.31 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Cardano (ADA) Grafikleri

Cardano’nun 25 nisan tarihinde başlayan yükseliş hareketi, bugün itibarıyla bir geri çekilmeye evrilebilir. 1.30 dolar seviyelerinde seyrini sürdüren ADA, satıcıların piyasaya hakim olmasıyla bir düşüş trendine başlayabilir. ADA, 7 gün önce 1.06 dolardan başlayan rallisinde 1.39 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak fiyatın bu kritik direnç seviyesinde reddedilmesi ADA’yı 1.30 dolar sınırına geri çekti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Günlük grafik verilerine göre RSI 54 seviyesiyle nötr bölgeye yakın. Bununla birlikte ADX göstergesi momentum eksikliğine işaret ediyor. Zayıf momentum dolayısıyla ADA piyasasında yönü tayin etmek şu an için zor gözüküyor. Ancak önümüzdeki seanslarda fiyat hareketi netlik kazanabilir.

ADA Fiyatındaki Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Satıcıların piyasaya hakim olmaya başladığı dönemde olası bir geri çekilme sonucu görülebilir. Öte yandan 1.25 dolar ila 1.19 dolar arasında oluşturulan güçlü bir destek alanı, olası bir kısa vadeli satış baskısını hafifletebilir. Bu bağlamda, boğaların acil destek planını devreye sokması gerekiyor. Burada yakalanan ivme Cardano fiyatını %161 Fibonacci seviyesi olan 1.44 dolara kadar çıkarabilir. Bazı kesimlerce Ethereum katili olarak adlandırılan ADA’nın bir sonraki hedefi 1.52 dolar seviyesi olabilir.

Bu nedenle acil destek alanını savunmak ve burada bir yükseliş momentumu kazanmak popüler kripto para ADA’yı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.55 doları yeniden test etmesine itebilir. Bunun yanı sıra 1.19 dolar seviyesindeki bir aşağı yönlü kırılmada ilk durak 1.14 dolar olurken devam eden düşüşte 1.01 dolara kadar varan geri çekilmeler görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar